Görkəmli yazıçı və alim Kamal Abdullayevlə görüş keçiriləcək Yan 30, 2017 | 16:24
Fevralın 3-də saat 14:30-da AMEA-nın Alimlər Evində görkəmli yazıçı və ictimai xadim, dilşünas, ədəbiyyatşünas, Əməkdar elm xadimi, Azərbaycan Respublikasının millətlərarası, multikulturalizm və dini məsələlər üzrə Dövlət müşaviri, akademik Kamal Abdullayevlə görüş keçiriləcək.
Görüşdə AMEA-nın vitse-prezidenti, akademik İsa Həbibbəyli, tənqidçi yazar, professor Aydın Ələkpərov, Folklor İnstitutunun direktoru, AMEA-nın müxbir üzvü Muxtar İmanov, tənqidçi yazar Elnara Qaragözova və başqaları ədibin həyat və yaradıcılıq yollarından, ictimai fəaliyyətindən, çoxsaylı əsərlərinin bədii xüsusiyyətlərindən, yazıçının əldə etdiyi uğurlardan danışacaqlar.
Tədbir çərçivəsində görkəmli yazıçının kitablarından ibarət sərgi təşkil olunacaq. Həmçinin K.Abdullayevin yaradıcılıq fəaliyyətindən bəhs edən film nümayiş etdiriləcək.

February 3, at 14:30 in the Scientists’ House of ANAS, will be held a meeting with a celebrate writer and social activist, linguist, literary critic, Honored Worker of Science of the Republic of Azerbaijan, State Advisor on International Affairs on the issues of multiculturalism and religion, Academician Kamal Abdullayev.
At the meeting, the Vice-President of ANAS, Academician Isa Habibbeyli, writer, critic, professor Aydin Alakbarov, the director of the Institute of Folklore, corresponding member of ANAS Mukhtar Imanov, writer and critic Elnara Garagozova and others will tell about the life and career, social life literary, artistic features his works and achievements.
In the event will be an exhibition of the writer's books. It will also be shown a film about the creative activity of K.Abdullayev.