Görkəmli yazıçı və alim Kamal Abdullayevlə görüş keçiriləcək Yan 30, 2017 | 16:24
Fevralın 3-də saat 14:30-da AMEA-nın Alimlər Evində görkəmli yazıçı və ictimai xadim, dilşünas, ədəbiyyatşünas, Əməkdar elm xadimi, Azərbaycan Respublikasının millətlərarası, multikulturalizm və dini məsələlər üzrə Dövlət müşaviri, akademik Kamal Abdullayevlə görüş keçiriləcək.
Görüşdə AMEA-nın vitse-prezidenti, akademik İsa Həbibbəyli, tənqidçi yazar, professor Aydın Ələkpərov, Folklor İnstitutunun direktoru, AMEA-nın müxbir üzvü Muxtar İmanov, tənqidçi yazar Elnara Qaragözova və başqaları ədibin həyat və yaradıcılıq yollarından, ictimai fəaliyyətindən, çoxsaylı əsərlərinin bədii xüsusiyyətlərindən, yazıçının əldə etdiyi uğurlardan danışacaqlar.
Tədbir çərçivəsində görkəmli yazıçının kitablarından ibarət sərgi təşkil olunacaq. Həmçinin K.Abdullayevin yaradıcılıq fəaliyyətindən bəhs edən film nümayiş etdiriləcək.

Состоится встреча c известным писателем и ученым Кямалом Абдуллаевым
3 февраля в 14:30 в Доме ученых НАНА состоится встреча с известным писателем и общественным деятелем, лингвистом, литературоведом, заслуженным деятелем науки Азербайджанской Республики, Государственным советником по межнациональным вопросам, вопросам мультикультурализма и религии, академиком Кямалом Абдуллаевым.
На встрече вице-президент НАНА, академик Иса Габиббейли, писатель-критик, профессор Айдын Алекперов, директор Института фольклора, член-корреспондент НАНА Мухтар Иманов, писатель-критик Эльнара Гарагёзова и другие расскажут о жизненном и творческом пути, общественной жизни литератора, художественных особенностях его произведений и успехах.
В рамках мероприятия будет организована выставка книг писателя. Также будет продемонстрирован фильм о творческой деятельности К.Абдуллаева.