Ədəbiyyat Muzeyində ümummilli lider Heydər Əliyevin xatirəsi anılacaq Dek 11, 2017 | 17:03
Dekabrın 12-də saat 14:00-da AMEA Nizami Gəncəvi adına Milli Azərbaycan Ədəbiyyatı Muzeyində Azərbaycan xalqının ümummilli lideri Heydər Əliyevin vəfatının 14-cü ildönümü ilə əlaqədar “Həmişə bizimlə” adlı anım mərasimi keçiriləcək.
Tədbirdə muzeyin direktoru, akademik Rafael Hüseynovun “Azərbaycan ədəbi və mədəni irsinin qorunması və inkişafında Heydər Əliyevin xidmətləri” mövzusunda məruzəsi dinləniləcək.
Anım mərasimində ümummilli lider Heydər Əliyevin zəngin siyasi fəaliyyətindən, müasir Azərbaycan dövlətinin qurulması istiqamətində atdığı tarixi addımlardan danışılacaq.

В Музее литературы почтут память общенационального лидера Гейдара Алиева
12 декабря в 14:00 часов в Национальном музее азербайджанской литературы имени Низами Гянджеви НАНА в связи с 14-годовщиной со дня кончины общенационального лидера азербайджанского народа Гейдара Алиева состоится церемония почтения памяти под названием «Всегда с нами».
На мероприятии будет заслушан доклад директора музея, академика Рафаэля Гусейнова на тему «Заслуги Гейдара Алиева в сохранении и развитии литературного и культурного наследия Азербайджана».
На церемонии почтения памяти речь будет идти о насыщенной политической деятельности общенационального лидера Гейдара Алиева, об исторических шагах, предпринятых в направлении построения современного Азербайджанского государства.