III Beynəlxalq Elm Festivalı keçiriləcək Mart 14, 2018 | 10:23
Rəyasət Heyətinin 14 mart tarixli iclasında akademiyanın yeni elmi texnologiya və innovasiyaların təqdim olunması, elmi bilik və yeniliklərin populyarlaşdırılması, gənc nəsildə elmə marağın formalaşdırılması ilə bağlı həyata keçirdiyi tədbirlərdən danışılıb. Bu islahatların mühüm istiqamətlərindən birini 2014 və 2016-cı illərdə paytaxt və regionlarda keçirilən elm festivallarının təşkil etdiyi vurğulanıb.
İclasda vətəndaşlar tərəfindən yüksək maraqla qarşılanan belə tədbirlərin miqyasını genişləndirmək məqsədilə 09-30 oktyabr tarixlərində növbəti Beynəlxalq Elm Festivalının keçirilməsi qərara alınıb.

3rd international science festival to be held Mar 14, 2018 | 10:23
At the meeting of the Presidium of ANAS, which took place on March 14, said about the event activities carried out by the Academy aimed at introducing new scientific technologies and innovations, popularization of scientific knowledge and innovations, and the formation of interest in science among young people. It was noted that important events in this field are science festivals organized in 2014 and 2016 in the capital and regions.
To expand the scale of such events, which are of great interest among the population, a resolution was adopted at the meeting on holding the Third International Science Festival from October 9 to October 30 of this year.