AMEA layihə müsabiqələri elan edir Mart 15, 2018 | 10:33
Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası müxtəlif xarici elmi qurumlarla 2018-2020-ci illər üçün layihə müsabiqələri elan edir.
Rəyasət Heyətinin 14 mart tarixli iclasının gündəliyində yer alan məsələlərdən biri də akademiyanın beynəlxalq elmi layihələrdə iştirakı barədə olub. Bununla bağlı çıxış edən AMEA Rəyasət Heyətinin Beynəlxalq əlaqələr idarəsinin rəisi, biologiya üzrə fəlsəfə doktoru Esmira Əlirzayeva beynəlxalq təşkilatlar və müxtəlif ölkələrin akademik qurumları ilə əməkdaşlıq əlaqələrindən danışıb. Bildirib ki, əməkdaşlıq çərçivəsində AMEA İtaliya Milli Tədqiqat Şurası, Bolqarıstan Elmlər Akademiyası və Belarus Respublikası Dövlət Elm və Texnologiya Komitəsi ilə müştərək layihə müsabiqələri elan edilib.
Layihələr qeyd olunan təşkilatların müstəqil ekspertləri tərəfindən qiymətləndirilərək Rəyasət Heyətinə təqdim olunub.

НАНА объявляет конкурс проектов
Национальная академия наук Азербайджана совместно с различными зарубежными научными организациями объявляет конкурсы проектов на 2018-2020 годы.
Одним из вопросов, стоящих на повестке дня заседания Президиума 14 марта, стало участие академии в международных научных проектах. Выступив в связи с данным вопросом, начальник Управления международных связей Президиума НАНА, доктор философии по биологии Эсмира Алирзаева рассказала о сотрудничестве с международными организациями и академическими структурами разных стран. Отмечалось, что в рамках сотрудничества объявлены совместные с Национальным исследовательским советом Италии, Болгарской академией наук и Государственным комитетом науки и технологий Республики Беларусь.