Aprelin 21-də “Oxu günü” keçiriləcək Apr 17, 2018 | 10:58
Aprelin 21-də Heydər Əliyev Mərkəzinin parkında uşaq, yeniyetmə və gənclər arasında mütaliə mədəniyyəti və oxu vərdişinin inkişafı, kitaba marağın artırılması məqsədilə “Oxu günü” keçiriləcək.
“Gəlin birgə oxuyaq!” şüarı altında təşkil olunan tədbirdə paytaxtın 40 ümumtəhsil məktəb və liseyinin şagirdləri müxtəlif təqdimatlarla çıxış edəcəklər. Məktəblilər bədii əsərlər əsasında hazırlanmış səhnəciklər, pantomim tamaşalar və s. təqdim edəcəklər.
Heydər Əliyev Mərkəzi, Təhsil Nazirliyi, Mədəniyyət və Turizm Nazirliyi və AMEA-nın birgə təşkilatçılığı, “Hədəf Nəşrləri”nin tərəfdaşlığı ilə reallaşdırılacaq tədbir çərçivəsində, həmçinin 30-dək nəşriyyat və kitabxana kitab sərgi-yarmarkası təqdim edəcək.

21 апреля пройдет «День чтения»
21 апреля в парке Центра Гейдара Алиева пройдет «День чтения» с целью развития культуры чтения и повышения интереса к книгам среди детей, подростков и молодежи.
На мероприятии, организованном под лозунгом «Давайте читать вместе!», с различными презентациями выступят учащиеся 40 общеобразовательных школ и лицеев столицы. С участием школьников будут представлены спектакли-пантомимы, сценки, подчеркивающие важность книг, и другие презентации.
В рамках мероприятия, которое пройдет при организации Центра Гейдара Алиева, Министерства образования, Министерства культуры и туризма и Национальной академии наук Азербайджана и партнерстве "Hədəf Nəşrləri", будет проведена также выставка научно-художественной литературы.