AMEA-da fəlsəfə fənni üzrə doktorluq imtahanları keçirilib + Foto Noy 30, 2016 | 15:03 / Mühüm hadisələr
28-30 noyabr 2016-cı il tarixlərində AMEA-nın İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun Tədris-İnnovasiya Mərkəzində AMEA-nın doktorant və dissertantlarının fəlsəfə fənni üzrə doktorluq imtahanları keçirildi.
Akademiya üzrə mərkəzləşdirilmiş qaydada test texnologiyaları əsasında keçirilən imtahanlarda AMEA-nın 30 elmi müəssisə və təşkilatından ümumilikdə 115 doktorant və dissertant iştirak edirdi.
İmtahanların qəbul edilməsi məqsədilə yaradılmış, AMEA-nın müxbir üzvü Bəxtiyar Əliyevin rəhbərlik etdiyi komissiya üzvləri imtahanların gedişatı ilə yaxından tanış oldular, yaradılan innovativ şəraitə görə institutun rəhbərliyinə və əməkdaşlara təşəkkürünü bildirdilər.
Qeyd edək ki, AMEA prezidenti, akademik Akif Əlizadənin 17 noyabr 2015-ci il Sərəncamına əsasən fəlsəfə fənni üzrə doktoranturaya qəbul və doktorluq imtahanları AMEA İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunda keçirilir.

В НАНА были организованы докторские экзамены по философии + Фото Ноя 30, 2016 | 15:03 / Важные события
28-30 ноября 2016 года в Учебно-инновационном центре Института информационных технологий НАНА для докторантов и диссертантов академии были организованы докторские экзамены по дисциплине «Философия».
На экзаменах, которые были проведены в централизованной форме методом тестирования, приняли участие в общей сложности 115 докторантов и диссертантов из 30 научных учреждений и организаций НАНА.
Члены руководимой членом-корреспондентом НАНА Бахтияром Алиевым комиссии, учрежденной с целью принятие экзаменов, ознакомились с ходом экзаменов, выразили признательность руководству и сотрудникам института за созданные инновационные условия.
Отметим, что согласно Распоряжению президента НАНА, академика Акифа Ализаде от 17 ноября 2015 года прием в докторантуру и докторские экзамены по философии проводятся в Институте информационных технологий НАНА.