Filologiya Problemləri üzrə Elmi Şuranın növbəti iclası keçirilib + Foto İyul 03, 2017 | 10:26 / Konfranslar, İclaslar
Respublika Elmi Tədqiqatların Əlaqələndirilməsi Şurasının Filologiya Problemləri üzrə Elmi Şurasının növbəti iclası keçirilib.
Milli Azərbaycan Ədəbiyyatı Muzeyinin direktoru, akademik Rafael Hüseynovun sədrliyi ilə keçirilən iclasda 9-u elmlər doktorluğu, 36-sı fəlsəfə doktorluğu hazırlığı üzrə sənəd tədqim etmiş 45 nəfərin mövzusu müzakirə edilib.
Ümumilikdə, iclasda 12-sinin adında dəyişiklik edilməklə 31 mövzu təsdiq olunub.
Müzakirələrdə akademik Rafael Hüseynovla yanaşı, filologiya üzrə elmlər doktorları, professorlar - Atamoğlan Həsənov, Aida Qasımova, Azadə Musayeva, Bilal İsmayılov, Cəlil Nağıyev, Əsgər Rəsulov, Bədirxan Əhmədov, Bilal İsmayilov, Fəxrəddin Veysəlli, İmamverdi Həmidov, Qulu Məhərrəmli, Məmməd Qocayev, Nadir Məmmədli, Seyfəddin Rzasoy, Şəfəq Əlibəyli, Şirindil Alışanov çıxış edərək fikir və təkliflərini bildiriblər.

Состоялось очередное заседание Научного совета по проблемам филологии + Фото
Состоялось очередное заседание Научного совета по проблемам филологии Республиканского совета по координации научных исследований.
На заседании, прошедшем под председательством директора Национального музея азербайджанской литературы, академика Рафаэля Гусейнова, были обсуждены темы 45 человек, представивших документы по подготовке 9 докторов наук и 36 доктор философии.
В целом, на заседании с внесением определенных изменений в название 12, была утверждена 31 тема.
Принявшие участие в обсуждениях помимо академика Рафаэля Гусейнова, доктора филологических наук, профессора - Атамоглан Гасанов, Аида Гасымова, Азада Мусаева, Билал Исмайлов, Джалил Нагиев, Аскер Расулов, Бедирхан Ахмедов, Фахреддин Вейсалли, Имамверди Гамидов, Гулу Магеррамли, Мамед Годжаев, Надир Мамедли, Сейфаддин Рзасой, Шафаг Алибейли, Шириндил Алышанов высказали свои мнения и предложения.