“Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının statusu haqqında” AR Prezidentinin 2003-cü il 4 yanvar tarixli Fərmanının ləğvi barədə Prezidentin Fərmanı İyul 21, 2017 | 09:37 / Mühüm hadisələr
Azərbaycan Respublikası Konstitusiyasının 109-cu maddəsinin 32-ci bəndini rəhbər tutaraq, “Elm haqqında” Azərbaycan Respublikasının 2016-cı il 14 iyun tarixli 271-VQ nömrəli Qanununun tətbiqi ilə əlaqədar qərara alıram:
“Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının statusu haqqında” Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2003-cü il 4 yanvar tarixli 836 nömrəli Fərmanı (Azərbaycan Respublikasının Qanunvericilik Toplusu, 2003, № 1, maddə 28) ləğv edilsin.

Decree of the President of the Republic of Azerbaijan on the abolition of the Decree of the President of AR dated January 4, 2003 "On the status of the Azerbaijan National Academy of Sciences"
Jul 21, 2017 | 09:37 / Important events
Taking into account paragraph 32 of Article 109 of the Constitution of the Republic of Azerbaijan, in connection with the application of the Law of the Azerbaijan Republic "About Science" No. 271-VQ of 14 June 2016 I decree:
Decree of the President of the Republic of Azerbaijan No. 836 dated January 4, 2003 "On the status of the Azerbaijan National Academy of Sciences" (Legislative Assembly of the Republic of Azerbaijan, 2003, No. 1, Article 28) shall be abolished.