AMEA-nın Elmi Tədqiqatların Əlaqələndirilməsi Şurasının Filologiya Problemləri üzrə Elmi Şurasının (FPEŞ) cari ildə ilk iclası keçirilib.
İclasda 4-ü elmlər, 13-ü fəlsəfə doktorluğu hazırlığı üzrə ümumilikdə 17 dissertasiya mövzusu müzakirə olunub. Nəticədə 3-ünün adında dəyişiklik edilməklə 13 mövzu təsdiq edilib.
Müzakirələrdə FPEŞ-in sədri, akademik Rafael Hüseynovla yanaşı, filologiya üzrə elmlər doktorları - Atamoğlan Həsənov, Aida Qasımova, Bədirxan Əhmədov, Bilal İsmayılov, Əsgər Rəsulov, Fəxrəddin Veysəlli, Hüseyn Həşimli və digərləri çıxış edərək fikir və təkliflərini səsləndiriblər.

Состоялось заседание Ученого совета по проблемам филологии + Фото
Состоялось первое заседание Ученого совета по проблемам филологии (УСПФ) Совета координации научных исследований НАНА за текущий год.
На встрече были обсуждены 17 тем диссертаций, включая 4 - на соискание ученой степени доктора наук и 13 – доктора философии. В результате было принято 13 тем с внесением изменений в названии 3 из них.
В ходе обсуждений председателем УСПФ, академиком Рафаэлем Гусейновым, докторами филологических наук – Атамогланом Гасановым, Аидой Гасымовой, Бедирханом Ахмедовым, Билалом Исмайловым, Аскером Расуловым, Фахраддином Вейсалли, Гусейном Гашымлы и другими были выдвинуты предложения и рекомендации.