Tibb işçiləri Milli Azərbaycan Ədəbiyyatı Muzeyinin Aran regional şöbəsində olublar + Foto Apr 13, 2018 | 15:57 / Muzeyin qonaqları
Kürdəmir Rayon Mərkəzi Xəstəxanasının əməkdaşları AMEA-nın N.Gəncəvi adına Milli Azərbaycan Ədəbiyyatı Muzeyinin Aran regional şöbəsində olublar.
Şöbənin müdiri, filologiya üzrə fəlsəfə doktoru Yaqut Bahadurqızı muzeyin tarixi, fəaliyyət istiqamətləri haqqında tibb işçilərinə geniş məlumat verib və yenidən qurulmuş filialın ekspozisiyalarını onlara təqdim edib.
Daha sonra qonaqlar muzeyin şöbələrində Kitabi-Dədə Qorqud dastanı, VIII əsrdən başlayaraq formalaşan ərəbdilli ədəbiyyat, XII əsr intibah dövrünün nümayəndələri, farsdilli, eləcə də Şirvanşahlar və Atabəylər hakimiyyəti dövrü ədəbiyyatı ilə tanış olublar.

Medical workers visited the Aran Regional Department of the National Museum of Azerbaijan Literature + Photo
Apr 13, 2018 | 15:57 / Guests of the museum
Employees of the Central Hospital of Kurdamir region visited Aran Regional Department of ANAS National Museum of Azerbaijan Literature after Nizami Ganjavi .
Head of the department, Ph.D. in Philology Yagut Bahadurgizi in detail told medical workers about the history, activities of the museum, and presented them with the exposition of the reconstructed branch.
Then, guests got acquainted with the epic "Kitabi-Dede Gorgud", which was formed in the 8th century by Arabic-language literature, representatives of the Renaissance of the 12th century, Persian-language literature, as well as literature of the Shirvanshahs and Atabekov government period.