Beynəlxalq Muzeylər Günündə Milli Azərbaycan Ədəbiyyatı Muzeyini ziyarət edənlərin sayı 3000-ə yaxın olub May 18, 2018 | 17:00 / Muzeyin qonaqları
Hər il olduğu kimi, bu il də AMEA Nizami Gəncəvi adına Milli Azərbaycan Ədəbiyyatı Muzeyində 18 may - Beynəlxalq Muzeylər Günü münasibətilə “Açıq qapı” günü keçirilib.
Bu gün muzeyi çoxsaylı orta məktəb şagirdləri, müxtəlif ali məktəblərdən olan müəllim və tələbə heyəti, ölkədə müvəqqəti məskunlaşan əcnəbilər ziyarət ediblər. Onlara Azərbaycan ədəbiyyatının görkəmli nümayəndələri, muzeydə yer alan eksponatlar, mühüm ədəbi faktlar barədə ətraflı məlumat verilib. Beynəlxalq Muzeylər Günündə Milli Azərbaycan Ədəbiyyatı Muzeyinə gələnlərin sayı 3000-ə yaxın olub.
Aksiya vətəndaşların Azərbaycanın milli-mədəni irsi ilə tanışlığına və cəmiyyətin mədəni maarifləndirilməsində muzeylərin rolunun dəstəklənməsinə yönəlib.

В Международный день музеев Национальный музей азербайджанской литературы посетило около 3000 человек Мая 18, 2018 | 17:00 / Гости музея
18 мая текущего года – в Международный день музеев в Национальном музее азербайджанской литературы имени Низами Гянджеви НАНА, как и ежегодно, состоялся День открытых дверей.
В этот день музей посетили многочисленные ученики старших классов, преподаватели и студенты разных университетов, иностранцы, временно проживающие в стране. Им была предоставлена подробная информация о выдающихся представителях азербайджанской литературы, экспонатах музея и важных литературных фактах. В Международный день музеев число посетителей музея составляло около 3000 человек.
Целями мероприятия являлись ознакомление граждан с национально-культурным наследием Азербайджана и поддержка роли музеев в культурном просвещении общества.