Elmi ictimaiyyətin nümayəndələri Fəxri xiyabanda ulu öndər Heydər Əliyevin məzarını ziyarət ediblər Mart 27, 2019 | 12:30 / Mühüm hadisələr
27 mart Azərbaycanda ilk dəfə olaraq Elm Günü kimi qeyd edilir. Bu gün Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının yaradılmasından 74 il ötür. Bu tarix Prezident İlham Əliyevin 2018-ci il 9 aprel tarixli sərəncamı ilə təsis olunub.
Elmi ictimaiyyət nümayəndələri peşə bayramı münasibətilə Fəxri xiyabana gələrək xalqımızın ümummilli lideri, müasir müstəqil Azərbaycan dövlətinin memarı və qurucusu Heydər Əliyevin xatirəsini ehtiramla yad edib, məzarı önünə əklil və gül dəstələri qoyublar.
Görkəmli oftalmoloq alim, akademik Zərifə xanım Əliyevanın da xatirəsi anılıb, məzarı üzərinə tər çiçəklər düzülüb.

Деятели науки посетили могилу великого лидера Гейдара Алиева в Аллее почетного захоронения
27 марта впервые в Азербайджане отмечается как День науки. Со дня создания Национальной Академии Наук Азербайджана, сегодня проходит 74 года. Согласно Распоряжению Президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева от 9 апреля 2018 года, в стране был учрежден «День науки» в этот день.
Научная общественность посетила могилу архитектора и созидателя современного независимого Азербайджанского государства, всемирно известного политического деятеля, общенационального лидера нашего народа, великого лидера Гейдара Алиева в Аллее почетного захоронения
Также была почтена память видного ученого-офтальмолога, академика Зарифы ханум Алиевой и возложены цветы к ее могиле.