Milli Azərbaycan Ədəbiyyatı Muzeyinin əməkdaşları təltif edilib Mart 18, 2021 | 09:30 / Rəsmi sənədlər
Prezident İlham Əliyev Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası Nizami Gəncəvi adına Milli Azərbaycan Ədəbiyyatı Muzeyinin əməkdaşlarının təltif edilməsi haqqında sərəncam imzalayıb.
Sərəncamla Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası Nizami Gəncəvi adına Milli Azərbaycan Ədəbiyyatı Muzeyinin 80 illiyi münasibətilə Azərbaycanda muzey işinin inkişafı və mədəni irsin təbliğində səmərəli fəaliyyətlərinə görə aşağıdakı şəxslər təltif ediliblər:
3-cü dərəcəli “Əmək” ordeni ilə
Əlibəyli Şəfəq Ənvər qızı
“Tərəqqi” medalı ilə
Allahyarov Kamil Hüseyn oğlu
Əliyeva Fatma Oruc Kuli qızı
Səfiyeva İnarə Bahadur qızı.
Dövlət başçısının digər sərəncamı ilə Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası Nizami Gəncəvi adına Milli Azərbaycan Ədəbiyyatı Muzeyinin 80 illiyi münasibətilə Azərbaycanda muzey işinin inkişafı və mədəni irsin təbliğində səmərəli fəaliyyətlərinə görə aşağıdakı şəxslərə “Əməkdar mədəniyyət işçisi” fəxri adı verilib:

Награждены сотрудники Национального музея азербайджанской литературы
Президент Азербайджана Ильхам Алиев подписал распоряжение о награждении сотрудников Национального музея азербайджанской литературы имени Низами Гянджеви Национальной академии наук Азербайджана.
Согласно распоряжению, по случаю 80-летия Национального музея азербайджанской литературы имени Низами Гянджеви Национальной академии наук Азербайджана за эффективную деятельность в развитии музейного дела и продвижении культурного наследия в Азербайджане награждаются следующие лица:
орденом "Эмек" 3-й степени
Алибейли Шафаг Анвар гызы
медалью "Терегги"
Аллахъяров Камиль Гусейн оглу
Алиева Фатма Орудж Кули гызы
Сафиева Инара Бахадур гызы.
Другим распоряжение главы государства по случаю 80-летия Национального музея азербайджанской литературы имени Низами Гянджеви Национальной академии наук Азербайджана за эффективную деятельность в развитии музейного дела и продвижении культурного наследия в Азербайджане следующим лицам присвоено почетное звание "Заслуженный работник культуры":