AMEA və TÜBİTAK birgə müsabiqə elan edir Dek 16, 2019 | 17:36
Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası və Türkiyə Elmi və Texnoloji Tədqiqat Şurası (TÜBİTAK) arasında imzalanmış Əməkdaşlıq Sazişi üzrə Müştərək Proqram çərçivəsində Azərbaycan və Türkiyənin universitetləri, tədqiqat mərkəzləri və elmi müəssisələrinin alimləri üçün layihə müsabiqəsi elan edilir.
Müsabiqə 11 dekabr 2019 cu il tarixindən 6 mart 2020-ci il tarixinə qədər qüvvədədir. Layihə təklifləri Türkiyə və Azərbaycandan olan tərəfdaş qruplar tərəfindən birlikdə ingilis dilində hazırlanmalıdır.
Ətraflı məlumat və ərizə formaları (http://bei.science.gov.az/az/content/8) veb-səhifəsindən əldə edilə bilər.
Azərbaycan tərəfi layihə təkliflərini AMEA Rəyasət Heyəti aparatının Beynəlxalq əlaqələr idarəsinə təqdim etməlidir.

Dec 16, 2019 | 17:36
A competition for scholars from universities, research centers and scientific institutions of Azerbaijan and Turkey is aired as part of the Joint Agreement on Cooperation signed between the Azerbaijan National Academy of Sciences and the Turkish Scientific and Technological Research Council (TUBITAK).
The competition is valid from December 11, 2019 to March 6, 2020. Proposals should be prepared in English by partner groups from Turkey and Azerbaijan.
More information and application forms can be found at (http://bei.science.gov.az/az/content/8).
Azerbaijan side should submit project proposals to the International Relations Office of the Presidium of ANAS.