Elm xadimləri ulu öndər Heydər Əliyevin xatirəsini ehtiramla yad edir + Foto Dek 12, 2016 | 12:10 / Konfranslar, İclaslar
Dekabrın 12-də müasir müstəqil Azərbaycanın memarı və qurucusu, görkəmli dövlət xadimi, xalqımızın dahi oğlu və ümummilli lideri Heydər Əliyevin vəfatından 13 il ötür.
Bu münasibətlə AMEA Rəyasət Heyətinin üzvləri, institut və təşkilatlarının rəhbərləri Fəxri Xiyabana gələrək, ulu öndər Heydər Əliyevin məzarını ziyarət ediblər.
Elm xadimləri Heydər Əliyevin unudulmaz xatirəsinə bəslədikləri dərin hörmət və ehtiramın ifadəsi olaraq ulu öndərin məzarı üzərinə tər gül dəstələri qoyub, onun ruhu qarşısında baş əyiblər.
Vətənini sevən hər bir azərbaycanlı ulu öndərin xatirəsini son dərəcə əziz və müqəddəs tutur. Çünki Azərbaycanın müasir tarixi, milli dövlətçiliyimiz bu dahi şəxsiyyətin adı ilə sıx bağlıdır. Xalqımız bütün şüurlu həyatını Azərbaycanın tərəqqisinə həsr etmiş böyük oğlunu onun vəfatından ötən on üç il ərzində bir an belə unutmayıb. Fəxri Xiyabanda yaşanan izdiham xalqın öz böyük oğlunun xatirəsinə ehtiramının parlaq təcəssümüdür.

Деятели науки почтили память великого лидера Гейдара Алиева + Фото
12 декабря исполняется 13 лет со дня смерти архитектора и созидателя современного независимого Азербайджана, выдающегося государственного деятеля, гениального сына и общенационального лидера нашего народа Гейдара Алиева.
В связи с этим члены Президиума, руководители институтов и организаций НАНА побывали в Аллее почетного захоронения, где посетили могилу общенационального лидера Гейдара Алиева.
В знак глубокого уважения и почтения к светлой памяти великого лидера Гейдара Алиева деятели науки возложил цветы к его могиле, склонили голову перед его памятью.
Каждый азербайджанец, любящий свою Родину, высоко чтит светлую память великого лидера. Потому что современная история Азербайджана, наша национальная государственность тесно связаны с именем этой гениальной личности.