Avqustun 10-da Milli Kitabxanada görkəmli ədəbiyyatşünas alim, tanınmış ictimai xadim, yazıçı-publisist, Nizami Gəncəvi adına Milli Azərbaycan Ədəbiyyatı Muzeyinin direktoru, Milli Məclisin Mədəniyyət komitəsinin sədri, akademik Rafael Hüseynovun yaradıcılığına həsr olunmuş kitab və dövri mətbuat materiallarından ibarət “Rafael Hüseynov-65” adlı sərgi açılıb.
Sərgidə alimin Azərbaycan və xarici dillərdə əsərləri, elmi məqalələri, tərtib və tərcümə etdiyi, redaktoru olduğu, “Ön söz” yazdığı kitablar, dövri mətbuat materialları nümayiş olunur.

Книжная выставка «Рафаэль Гусейнов-65» открылась в Национальной библиотеке Авг 10, 2019 | 10:28 / Интересная информация
10 августа в Национальной библиотеке открылась выставка книг и материалов периодической печати «Рафаэль Гусейнов – 65», посвященная видному ученому-литературоведу, известному общественному деятелю, писателю-публицисту, директора Национального музея азербайджанской литературы НАНА, председателю Комитета по культуре Милли Меджлиса, академику Рафаэлю Гусейнову.
На выставке представлены работы ученого на азербайджанском и иностранных языках, научные статьи, сборники и переводы, редакционные книги, периодические издания и публикации.