Avqustun 10-da Milli Kitabxanada görkəmli ədəbiyyatşünas alim, tanınmış ictimai xadim, yazıçı-publisist, Nizami Gəncəvi adına Milli Azərbaycan Ədəbiyyatı Muzeyinin direktoru, Milli Məclisin Mədəniyyət komitəsinin sədri, akademik Rafael Hüseynovun yaradıcılığına həsr olunmuş kitab və dövri mətbuat materiallarından ibarət “Rafael Hüseynov-65” adlı sərgi açılıb.
Sərgidə alimin Azərbaycan və xarici dillərdə əsərləri, elmi məqalələri, tərtib və tərcümə etdiyi, redaktoru olduğu, “Ön söz” yazdığı kitablar, dövri mətbuat materialları nümayiş olunur.

A book exhibition “Rafael Huseynov-65” opened at the National Library
A book and periodical devoted to the works of Rafael Huseynov, a prominent literary scholar, well-known public figure, writer-publisher, director of the National Museum of Literature named after Nizami Ganjavi, chairman of the cultural committee of the Parliament, “Rafael Huseynov - 65” opened on August 10 ".
The works of the scientist in Azerbaijani and foreign languages, scientific articles, compilation and translation, editorial books, periodicals and publications are reflected at the exhibition.