Kürdəmir rayonunda “Mahmud ağa məclisi” adlı tədbir keçiriləcək
Oktyabrın 29-da AMEA Nizami adına Milli Azərbaycan Ədəbiyyatı Muzeyinin Aran Regional Şöbəsinin təşkilatçılığı ilə Kürdəmir rayonunda Mahmud ağa Məmmədzadənin 190 illik yubileyinə həsr olunan “Mahmud ağa məclisi” adlı tədbir keçiriləcək.
Görkəmli şair, maarifçi Seyid Əzim Şirvaninin “Beytüs-səfa” ədəbi məclisinin dəstəkçisi və himayəçisi olmuş Mahmud ağa Məmmədzadənin yubiley məclisində respublikanın tanınmış elm və incəsənət xadimləri iştirak edəcəklər.
Tədbirin keçirilməsində məqsəd milli dəyərlərimizə, sərvətlərimizə sahib çıxmaq və mədəniyyətimizi təbliğ etməkdir.
Məclisin aparıcısı Milli Azərbaycan Ədəbiyyatı Muzeyinin Aran Regional Şöbəsinin müdiri, filologiya üzrə fəlsəfə doktoru Yaqut Bahadurqızı olacaq.

В Кюрдамирском районе состоится мероприятие под названием «Меджлис Махмуд ага»
29 октября в Кюрдамирском районе при организационной поддержке Аранского регионального отделения Национального музея азербайджанской литературы имени Низами НАНА состоится посвященное 190-летнему юбилею Махмуд аги Мамедзаде мероприятие под названием «Меджлис Махмуд ага».
В юбилейном собрании Махмуд аги Мамедзаде, который поддерживал и покровительствовал литературному меджлису «Бейтус-сафа» видного поэта и просветителя Сеида Азима Ширвани, примут участие известные деятели науки и искусства республики.
Цель проведения мероприятия - пропаганда национальных ценностей, предъявление прав на наши богатства и пропаганда отечественной культуры.
Ведущей мероприятия будет заведующая Аранским региональным отделением Национального музея азербайджанской литературы, доктор философии по филологии Ягут Бахадуркызы.