Oktyabrın 3-də saat 12:00-da AMEA Milli Azərbaycan Ədəbiyyatı Muzeyinin təşkilatçılığı ilə görkəmli rus şairi Sergey Yeseninin anadan olmasının 122-ci ildönümünə həsr edilən ədəbi-musiqili tədbir keçiriləcək.
Sergey Yeseninin Mərdəkandakı Ev Muzeyində baş tutacaq tədbirdə dahi rus şairinin həyat və yaradıcılığından, onun Bakı həyatı ilə bağlı tarixi faktlardan söhbət açılacaq, iştirakçılara maraqlı konsert proqramı təqdim olunacaq.
Mərasimdə “Sergey Yesenin” adına Azərbaycan-Rus Ədəbi Əlaqələri Mərkəzinin əməkdaşları, ictimai təşkilatların nümayəndələri iştirak edəcəklər.

Будет отмечаться 122-я годовщина выдающегося русского поэта Сергея Есенина
3 октября в 12:00 при организационной поддержке, Национального музея азербайджанской литературы НАНА состоится мероприятие, посвященное 122-й годовщине со дня рождения выдающегося русского поэта Сергея Есенина.
В мероприятии, которое состоится в Доме-музее Сергея Есенина в Мардакяне, речь будет идти о жизни и творчестве великого русского поэта, а также будет представлена интересная концертная программа.
В церемонии примут участие сотрудники Центра азербайджано-российских литературных связей имени «Сергея Есенина», представители общественных организаций.