“Müasir elm – gənclərin baxışı ilə” adlı elmi-praktik konfrans keçiriləcək
17 noyabr 2017-ci il tarixində AMEA Rəyasət Heyəti, Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurası və bu qurumun Azad Həmkarlar İttifaqının birgə təşkilatçılığı ilə “Müasir elm – gənclərin baxışı ilə” adlı elmi-praktik konfrans keçiriləcək. Konfransın keçirilməsində əsas məqsəd istedadlı gənclərin elmə cəlb olunması, onların karyera yüksəlişində problemlərinin həlli yolları, eləcə də prioritet istiqamətlər üzrə inkişaf perspektivlərini müəyyənləşdirməkdir.
Tədbirdə “Elmi məktəblər və fundamental elmi axtarışlar”, “Elm, təhsil və innovasiya üçbucağı: inkişafın vəhdət modeli”, “Yüksək Texnologiyalar Parkı – innovativ ideyaların real məkanı”, “Azərbaycanda elmi təşkilatların birgə fəaliyyəti və koordinasiya problemləri” kimi mövzular ətrafında geniş müzakirələr aparılacaq.

Пройдет научно-практическая конференция «Современная наука - взгляд молодежи» Окт 10, 2017 | 12:28
17 ноября 2017 года при совместной организационной поддержке Президиума НАНА, Совета молодых ученых и специалистов и Профсоюзного комитета этой структуры пройдет научно-практическая конференция под названием «Современная наука - взгляд молодежи». Основной целью проведения конференции является привлечение талантливой молодежи в науку, определение путей решения проблем в их карьерном росте, а также перспектив развития по приоритетным направлениям.
На мероприятии будут проведены широкие обсуждения по следующим темам: «Научные школы и фундаментальные научные исследования», «Треугольник науки, образования и инноваций: единство модели развития», «Парк высоких технологий - реальное пространство инновационных идей» и т.д.