Azərbaycan Xalq Cümhuriyyətinin 100 illiyinə həsr olunan kitabın müzakirəsi keçiriləcək
Yanvarın 25-də saat 10:00-da AMEA Rəyasət Heyətində Azərbaycan Xalq Cümhuriyyətinin (AXC) 100 illiyinə həsr edilmiş “ADR-İran diplomatik münasibətləri Qafqaz Fövqəladə Komissiyasının sənədləri işığında (1919-1920-ci illər)” kitabının müzakirəsi olacaq.
Kitabın ideyasının və “Ön söz”ünün müəllifi, nəşrin elmi redaktoru Azərbaycan Respublikası Prezidenti Administrasiyasının rəhbəri, akademik Ramiz Mehdiyevdir. Nəşr Prezident İlham Əliyevin AXC-nin 100 illiyi ilə bağlı Sərəncamına əsasən cümhuriyyətin yubileyinə töhfə olaraq hazırlanıb.

Состоится обсуждение книги, посвященной 100-летней годовщине Азербайджанской Демократической Республики
Янв 22, 2018 | 15:15
25 января в 10:00 в Президиуме НАНА состоится обсуждение книги «Дипломатические отношения АДР-Иран в свете документов Кавказской Чрезвычайной Комиссии (1919-1920 годы)», посвященной 100-летней годовщине Азербайджанской Демократической Республики (АДР).
Научным редактором, автором идеи и «Предисловия» к книге является руководитель Администрации Президента Азербайджанской Республики, академик Рамиз Мехтиев. Издание было подготовлено в соответствии с Распоряжением Президента страны Ильхама Алиева.