AMEA və TÜBİTAK birgə müsabiqə elan edir
AMEA və Türkiyə Elmi və Texnoloji Tədqiqat Şurasının (TÜBİTAK) əməkdaşlığı üzrə Müştərək Proqram çərçivəsində yeni layihə müsabiqəsi elan edilir.
AMEA-nın elmi müəssisələrinin əməkdaşları Türkiyənin universitetləri, tədqiqat mərkəzləri və institutlarından olan həmkarları ilə birlikdə ingilis dilində hazırlanmış layihələrini müvafiq olaraq AMEA-ya və TÜBİTAK-a təqdim etməlidirlər.
Layihə təklifləri 31 avqust 2018-ci il tarixinə qədər AMEA Rəyasət Heyəti aparatının Beynəlxalq əlaqələr idarəsi tərəfindən qəbul edilir.
Müsabiqə haqqında ətraflı məlumat və ərizə formaları üçün Beynəlxalq əlaqələr idarəsinə müraciət edilə bilər.

A new project competition is being announced within the Joint Program on cooperation of ANAS and the Scientific and Technological Research Council of Turkey (TUBITAK).
Employees of scientific institutes of ANAS together with colleagues from Turkish universities, research centers and institutes should submit their English-language projects to ANAS and TUBITAK respectively.
The project proposals are accepted by the International Relations Office of the Presidium of ANAS until 31st of August, 2018.
Detailed information on the competition and application forms can be contacted at the International Relations Office of the Presidium of ANAS.