“Ərtoğrol Cavid - 100” mövzusunda respublika elmi konfransı keçiriləcək
22 oktyabr 2019-cu il tarixində Nizami Gəncəvi adına Ədəbiyyat İnstitutu və AMEA Hüseyn Cavidin Ev Muzeyinin birgə təşkilatçılığı ilə Ərtoğrol Cavidin 100 illik yubileyinə həsr olunan “Ərtoğrol Cavid - 100” mövzusunda respublika elmi konfransı keçiriləcək.
Konfransda elmi məruzə ilə iştirak etmək istəyən tədqiqatçılar 15 sentyabr 2019-cu il tarixinədək məruzələrinin tam mətnlərini huseinjavid@gmail.com elektron ünvanına göndərə bilərlər.
Məruzələrin tərtibinə dair tələblər:
- Kağızın formatı - A4, Word redaktorunda;
- məruzənin başlığı Times New Roman, 14 Pt, tünd, ortada olmalıdır;
- müəllifin adı, soyadı, elmi dərəcəsi (varsa), işlədiyi (oxuduğu) müəssisənin adı, elektron ünvanı açıq şəkildə, Times New Roman, 12 Pt, normal, ortadan yazılmalıdır;

Пройдет республиканская научная конференция «Эртогрол Джавид-100»
22 октября 2019 года при совместной организационной поддержке Института литературы имени Низами Гянджеви и Дома-музея Гусейна Джавида НАНА пройдет республиканская научная конференция «Эртогрол Джавид-100», посвященная 100-летнему юбилею Эртогрола Джавида.
Исследователи, желающие принять участие на конференции с научным докладом, могут прислать полный текст доклада до 15 сентября 2019 года по электронному адресу huseinjavid@gmail.com.
Требования, предъявляемые к оформлению докладов:
- формат листа - A4, редактор Word;
- название доклада - шрифт Times New Roman, 14 Pt, жирный, выравнивание по центру;
- имя, фамилия автора, ученая степень (если есть), название учреждения, в котором работает (учится), электронный адрес – шрифт Times New Roman, 12 Pt, normal, выравнивание по центру;