Alimlərin şeirlərindən ibarət ədəbi almanax hazırlanır İyun 11, 2020 | 10:31
AMEA-nın Nizami Gəncəvi adına Ədəbiyyat İnstitutunun təşkilatçılığı və Azad Həmkarlar İttifaqının maliyyə dəstəyi ilə akademiyada çalışan elm adamlarının şeirlərindən ibarət ədəbi almanax çap ediləcək.
Bədii yaradıcılığa həvəsi olan AMEA əməkdaşları bu sahədə özünü sınamağa dəvət olunur. Kitaba hər bir müəllif tərəfindən 3 şeir ilə yanaşı, 2 hekayə də təqdim oluna bilər.
Müəlliflərdən tərcümeyi hal, 3 şeir (2 hekayə), 1 ədəd 3x4 ölçüdə şəklin elektron formada göndərilməsi tələb olunur.
Şeir, hekayə və tərcümeyi hallar iyun ayının 30-na qədər AMEA Azad Həmkarlar İttifaqının e-poçt ünvanına (ameaahi@mail.ru) göndərilməlidir.

A literary almanac, consisting of verses by scientists is being prepared Jun 11, 2020 | 10:31
By organization of Institute of Literature after Nizami Ganjavi of ANAS and financial support of the Joint Trade Union Committee will be published a literary almanac consisting of poems by scientists working at the academy.
ANAS employees interested in art are invited to try themselves in this area. Together with 3 poems, each author can submit 2 stories to the book.
Authors need to send a biography, 3 poems (2 stories), 1 photo 3x4 in electronic form.
Poems, stories and biographies must be sent to the email address of the ANAS Joint Trade Union Committee (ameaahi@mail.ru) by June 30.