Alimlərin şeirlərindən ibarət ədəbi almanax hazırlanır İyun 11, 2020 | 10:31
AMEA-nın Nizami Gəncəvi adına Ədəbiyyat İnstitutunun təşkilatçılığı və Azad Həmkarlar İttifaqının maliyyə dəstəyi ilə akademiyada çalışan elm adamlarının şeirlərindən ibarət ədəbi almanax çap ediləcək.
Bədii yaradıcılığa həvəsi olan AMEA əməkdaşları bu sahədə özünü sınamağa dəvət olunur. Kitaba hər bir müəllif tərəfindən 3 şeir ilə yanaşı, 2 hekayə də təqdim oluna bilər.
Müəlliflərdən tərcümeyi hal, 3 şeir (2 hekayə), 1 ədəd 3x4 ölçüdə şəklin elektron formada göndərilməsi tələb olunur.
Şeir, hekayə və tərcümeyi hallar iyun ayının 30-na qədər AMEA Azad Həmkarlar İttifaqının e-poçt ünvanına (ameaahi@mail.ru) göndərilməlidir.

Готовится литературный альманах, состоящий из стихов ученых
При организации Института литературы им. Низами Гянджеви НАНА и финансовой поддержке Объединенного профсоюзного комитета будет издан литературный альманах, состоящий из стихов ученых, работающих в академии.
Сотрудникам НАНА, интересующимся художественным творчеством, предлагается попробовать себя в этой области. Вместе с 3 стихотворениями каждый автор может представить в книгу 2 рассказа.
Авторам необходимо прислать биографию, 3 стихотворения (2 рассказа), 1 фотографию 3х4 в электронном виде.
Стихотворения, рассказы и биографии должны быть отправлены на адрес электронной почты Объединенного профсоюзного комитета НАНА (ameaahi@mail.ru) до 30 июня.