Nizami Muzeyində Gənclər Günü qeyd edilib
Fevralın 2-də AMEA Nizami Gəncəvi adına Milli Azərbaycan Ədəbiyyatı Muzeyində Gənclər Gününə həsr olunan tədbir keçirilib.
Tədbirdə muzeyin Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının sədri Nəzmiyyə Yigitoğlu əsası ümummilli lider Heydər Əliyev tərəfindən qoyulmuş 2 fevral - Gənclər Gününün tarixindən danışıb. N.Yiğitoğlu elmi-tədqiqat müəssisələrində gənc alimlərin fəal surətdə elmi axtarışlara qoşulduğunu, akademiyanın ictimai-siyasi həyatında gənclərin rolunun yüksəldiyini bildirib.
Daha sonra çıxış edən muzeyin Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının sədr müavini Kəmalə Nuriyeva ölkəmizdə gənclərlə iş sahəsində görülən tədbirlərin Azərbaycan gəncliyinin inkişafına təkan verdiyini, onların cəmiyyətdə özlərini təsdiq etməsində böyük rol oynadığını bildirib.

В Национальном музее азербайджанской литературы им. Низами Гянджеви НАНА отпразднован День молодежи
2 февраля в Национальном музее азербайджанской литературы им. Низами Гянджеви НАНА состоялось мероприятие, посвященное Дню молодежи.
На мероприятии председатель Совета молодых ученых и специалистов Назмийя Йигитоглу рассказала об истории основанного общенациональным лидером Гейдаром Алиевым 2 февраля – Дня молодежи. Н. Йигитоглу подчеркнула, что в научно-исследовательских учреждениях повысилось активное участие молодых ученых в научных исследованиях и их роль в общественно-политической жизни академии.
Далее, выступив заместитель председателя Совета молодых ученых и специалистов Кямаля Нуриева, отметила, что проводимые с молодежью деловые мероприятия в стране способствуют развитию азербайджанской молодежи и играют большую роль в их самоутверждении в обществе.