Milli Azərbaycan Ədəbiyyatı Muzeyinin veb-saytı yeni dizaynda istifadəyə verilib
AMEA Nizami Gəncəvi adına Milli Azərbaycan Ədəbiyyatı Muzeyinin veb-saytı 2011-ci ildən fəaliyyət göstərərək ölkədə ədəbiyyat sahəsində baş verən ən son yenilikləri, tanınmış ədəbi xadimlərimizə dair məlumatları və muzeyin çoxcəhətli fəaliyyətini əks etdirir.
Bu yaxınlarda muzeyin veb-saytı təkmilləşdirilərək yeni dizaynda istifadəyə verilmişdir. Yüksək səviyyədə, ən son texnologiyalarla hazırlanmış saytda proqram təminatı yenilənmiş, çatışmazlıqlar aradan qaldırılmış, saytın stili müasir tələblərə uyğunlaşdırılmışdır. Resursun baş səhifəsində Ədəbiyyat Muzeyində baş tutan önəmli görüşlərin, ən mühüm tədbirlərin görüntüləri slayd şəklində əks olunur. Səhifənin strukturuna "Muzey", "Nəşrlər", "Filiallar", "Media", "Elanlar", "Xəbərlər" və s. bölmələr daxildir.
"Muzey" bölməsində muzeyin tarixi, quruluşu, 40-cı illərdən müasir dövrümüzədək bu tarixi məkanı ziyarət edən xarici qonaqlar, görkəmli şəxslər, yazıçı və alimlərə dair məlumatları, onların muzey haqqında dəyərli fikirlərini oxumaq olar. "Nəşrlər" bölməsi vasitəsilə Azərbaycan elmi və ədəbiyyatı sahəsində baş verən ən son yeniliklər, keçirilən tədbirlər, konfranslar, elmi seminarlar haqqında bilgilər əldə etmək mümkündür.
"Media" bölməsində ölkədə ədəbiyyat sahəsində keçirilən tədbirlərə dair fotoşəkillər, videogörüntülər yer almışdır. "Xəbərlər və elanlar" bölməsində isə muzeyin fəaliyyəti və ədəbiyyatına dair yeniliklər, keçiriləcək konfranslar, xarici səfərlər, çap olunan yeni nəşrlər, o cümlədən muzeyin direktoru, akademik Rafael Hüseynovun elmi fəaliyyətini əks etdirən məlumatlar mütəmadi olaraq işıqlandırılır.

Веб-сайт Национального музея азербайджанской литературы сдан в эксплуатацию в новом дизайне
Осуществляющий свою деятельность с 2011 года веб-сайт Национального музея азербайджанской литературы имени Низами Гянджеви НАНА отражает в себе последние новости в области отечественной литературы, сведения об известных деятелях литературы и многогранную деятельность музея.
Недавно веб-сайт музея был усовершенствован и сдан в эксплуатацию в новом дизайне. В сайте, подготовленном на высоком уровне на основе новейших технологий, было обновлено программное обеспечение, устранены недостатки, дизайн сайта адаптирован к современным требованиям. На главной странице ресурса в виде слайда отображаются изображения важных встреч и мероприятий, прошедших в Музее литературы. В структуру входят разделы «Музей», «Публикации», «Филиалы», «Медиа», «Объявления», «Новости» и т.д.
В разделе «Музей» можно ознакомиться с историей, структурой музея, получить сведения о зарубежных гостях, видных личностях, писателях и ученых, посетивших это историческое здание с 40-х годов до наших дней. В разделе «Публикации» можно получить информацию о последних новостях в сфере отечественной науки и литературы, проводимых здесь мероприятиях, конференциях и научных семинарах.
В разделе «Медиа» размещены фото и видеосъемки мероприятий, проведенных в стране в области литературы. А в разделе «Новости и объявления» находят свое отражение касающиеся деятельности музея новшества, проведенные конференции, зарубежные поездки, новые публикации, в том числе сведения, отражающие научную деятельность директора музея, академика Рафаэля Гусейнова.