Filologiya problemləri üzrə Elmi Şuranın iclasında dissertasiya mövzularının müzakirəsi aparılıb + Foto
Apr 25, 2017 | 13:35 / Konfranslar, İclaslar
AMEA-nın Milli Azərbaycan Ədəbiyyatı Muzeyində Respublika Elmi Tədqiqatların Əlaqələndirilməsi Şurasının Filologiya problemləri üzrə Elmi Şurasının növbəti iclası keçirilib.
Muzeyin direktoru, akademik Rafael Hüseynovun sədrliyi ilə keçən iclasda 7-si elmlər doktorluğu, 30-u fəlsəfə doktorluğu hazırlığı olmaqla sənəd tədqim etmiş 37 nəfərin dissertasiya mövzusu müzakirə olunub.
Müzakirələr nəticəsində 5-nin adında dəyişiklik edilməklə 28 mövzu təsdiq edilib.
Tədbirdə akademik Rafael Hüseynovla yanaşı, filologiya üzrə elmlər doktorları - Atamoğlan Həsənov, Aida Qasımova, Bilal İsmayılov, Cəlil Nağıyev, Əsgər Rəsulov, Fəxrəddin Veysəlli, İmamverdi Həmidov, Qəzənfər Kazımov, Qulu Məhərrəmli, Məmməd Qocayev, Seyfəddin Rzasoy, Şəfəq Əlibəyli, Şirindil Alışanov çıxış edərək fikir və təkliflərini səsləndiriblər.

На заседании Научного совета по проблемам филологии обсуждены темы диссертаций + Фото
В Национальном музее азербайджанской литературы состоялось очередное заседание Научного совета по проблемам филологии Республиканского совета по координации научных исследований НАНА.
На заседании, прошедшем под председательством директора музея, академика Рафаэля Гусейнова, были обсуждены 37 тем диссертаций, 30 из которых относились к программе подготовки докторов философии.
В результате обсуждений были утверждены 28 тем с внесением изменений в названиях 5.
Выступив на мероприятии наряду с академиком Рафаэлем Гусейновым, доктора филологических наук - Атамоглан Гасанов, Аида Гасымова, Билал Исмаилов, Джалил Нагиев, Аскер Расулов, Фахраддин Вейсалли, Имамверди Гамидов, Газанфар Кязимов, Гулу Магеррамли, Шафаг Алибейли, Мамед Годжаев, Сейфаддин Рзасой, Шириндил Алышанов выразили свою точку зрения и выдвинули предложения.