Sen 23, 2017 | 16:56 / Mühüm hadisələr
Sentyabrın 22-də Bakıda AMEA-nın “Qonaq Evi”nin açılışı baş tutub. Açılışda AMEA-nın prezidenti, vitse-prezidentləri, akademik-katibi, bölmələrin akademik-katibləri, Rəyasət Heyəti aparatının idarə rəisləri və digər məsul şəxslər iştirak edib.
Öncə AMEA prezidenti, akademik Akif Əlizadə “Qonaq evi”nin açılışını bildirən rəmzi lenti kəsib.
Sonra iştirakçılar qonaq evini gəzərək, burada yaradılan şərait, müasir dizaynda və zövqlə tərtib edilmiş otaqlarla tanış olublar.
AMEA-nın İşlər İdarəsinin müdiri, siyasi elmlər üzrə elmlər doktoru Fətəli Abdullayev rəhbərlik etdiyi qurumun təşəbbüsü ilə ərsəyə gəlmiş qonaq evi haqqında ətraflı məlumat verib. Bildirib ki, 11 otaq, gözləmə zalı, xidmət və təsərrüfat otaqlarından ibarət olan qonaq evi AMEA-ya gələn qonaqların yerləşdirilməsi üçün nəzərdə tutulub.
Qeyd olunub ki, təmirində müasir memarlıq elementlərindən istifadə olunmuş bina bütün lazımi əşya və avadanlıqlarla təchiz olunub. Binanın interyerinin tərtibatında mebel və aksessuarlardan istifadə edilib, qonaqların rahat istirahəti üçün hər cür şərait yaradılıb.
Bildirilib ki, burada qonaqların yüksək səviyyədə qarşılanması, onlara lazımi xidmətlərin və köməkliyin göstərilməsi üçün peşəkar işçi heyəti fəaliyyət göstərəcək.
Foyedə AMEA-nın institut və təşkilatlarının fotoları yerləşdirilib, qonaq evinin ümumi dizaynında AMEA-nın loqosu və ölkənin milli atributlarından istifadəyə geniş yer verilib.
Sonda çıxış edən akademik Akif Əlizadə qonaq evində yaradılmış müasir standartlara cavab verən şəraiti yüksək qiymətləndirib, bu işin ərsəyə gəlməsində rolu olan insanlara təşəkkürünü bildirib.

ANAS held opening of the "Guest House"
ANAS held opening of the "Guest House" of was held in Baku. ANAS President, Vice-Presidents, Academician-Secretary, Academicians-Secretaries of departments, heads of departments of the Presidium's office and other officials attended in the opening ceremony on September 22.
Earlier, President of ANAS, Academician Akif Alizadeh cut the ribbon symbolizing the opening "Guest House".
Then, the participants of the event got acquainted with the conditions created here, modern design of rooms.
The head of the Office of Administration of ANAS, Doctor of Political Sciences Fatali Abdullayev, in detail informed about the Guest House, established on the initiative of the structure he directed. He informed that, the 11 guest rooms, waiting room, service room and business room are provided for guests of ANAS.
It was noted that, the building, in the repair of which elements of modern architecture were used, is equipped with all necessary equipment and items. In the interior decoration of the building furniture and accessories were used, all conditions for a good rest of guests were created.
It was noted that, a professional staff will be operating here to meet guests at a high level and provide them with the necessary services.
In the foyer there are photos of institutes and organizations of ANAS, in the general design of the guest house the logo of ANAS and national attributes of the country are widely used.
In conclusion, Academician Akif Alizadeh , highly appreciated the conditions meeting the modern standards created in the guest house, expressed gratitude to the people who assisted in this work.