“Azərbaycan Respublikasının 2018-ci il dövlət büdcəsi haqqında” Azərbaycan Respublikası Qanununun tətbiqi ilə bağlı bir sıra məsələlər barədə AR Prezidentinin Fərmanı
Dek 26, 2017 | 10:13 / Mühüm hadisələr
Azərbaycan Respublikası Konstitusiyasının 109-cu maddəsinin 32-ci bəndini rəhbər tutaraq, “Azərbaycan Respublikasının 2018-ci il dövlət büdcəsi haqqında” Azərbaycan Respublikasının 2017-ci il 1 dekabr tarixli 903-VQ nömrəli Qanununun qüvvəyə minməsi ilə əlaqədar həmin Qanunun tətbiqini təmin etmək məqsədi ilə qərara alıram:
1. “Azərbaycan Respublikasının 2018-ci il dövlət büdcəsi haqqında” Azərbaycan Respublikası Qanununun 8-ci maddəsi ilə funksional təsnifatın bölmə və köməkçi bölmələri səviyyəsində ayrılan vəsaitin məbləği inzibati təsnifata uyğun olaraq dövlət büdcəsindən maliyyələşən, maliyyə yardımı alan təşkilatlar və tədbirlər üzrə aşağıdakı qaydada təsdiq edilsin:

Decree of the President of the Republic of Azerbaijan on a number of issues related to the application of the Law of the Republic of Azerbaijan "On the 2018 State Budget of the Republic of Azerbaijan" Dec 26, 2017 | 10:13 / Important events
Taking into account paragraph 32 of Article 109 of the Constitution of the Republic of Azerbaijan, in order to ensure the implementation of the Law of the Republic of Azerbaijan "On the State Budget of the Republic of Azerbaijan for 2018" in connection with 903-VQ order dated December 1, 2017, I decide:
1. in accordance with Article 8 of the Law of the Republic of Azerbaijan "On the State Budget of the Republic of Azerbaijan for 2018" the amount of funds allocated at the level of the division and subdivisions of the functional classification in accordance with the administrative classification shall be approved by organizations and activities financed from the state budget :