Elmin populyarlaşdırılması sahəsində fəaliyyətə görə mükafatın sahibləri məlum olub
Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasında elmin populyarlaşdırılması sahəsində səmərəli fəaliyyətə görə AMEA Rəyasət Heyətinin mükafatının sahibləri məlum olub.
AMEA Rəyasət Heyətinin fevralın 14-də keçirilən növbəti iclasında elmin populyarlaşdırılması sahəsində səmərəli fəaliyyətlə bağlı müsabiqənin təşkil olunduğunu xatırladan AMEA Rəyasət Heyəti aparatının İctimaiyyətlə əlaqələr və elmin populyarlaşdırılması idarəsinin rəisi Zülfüqar Fərzəliyev müsabiqəyə ayrı-ayrı şəxslər və kollektivlər tərəfindən ümumilikdə 22 işin təqdim edildiyini bildirərək artıq yekun qiymətləndirmənin sona çatdığını söyləyib.
Rəyasət Heyətinin qərarına əsasən elmi bilik və nailiyyətlərin populyarlaşdırılması sahəsində səmərəli fəaliyyətinə, o cümlədən riyaziyyat elminin təbliğinə həsr olunmuş elmi və elmi-populyar əsərlərinə görə AMEA Riyaziyyat və Mexanika İnstitutunun direktoru, AMEA-nın müxbir üzvü Misir Mərdanov və həmin institutun Elmi texniki informasiya şöbəsinin müdiri, professor Ramiz Aslanov mükafata layiq görülüblər.

Released the owners of the award in the field of science popularization
The winners of the Presidium of ANAS have been known for their effective activity in the field of popularization of science at the Azerbaijan National Academy of Sciences.
Totally 22 cases were submitted by individual persons and collectives to the competition, and a final assessment was made at the next meeting of the Presidium of ANAS on February 14, head of the Office of Public Relations and Science Popularization of Presidium of ANAS, Zulfugar Farzaliyev lined out.
Director of the Institute of Mathematics and Mechanics of ANAS, correspondent member of ANAS Misir Mardanov and the head of Scientific and Technical Information Department of the Institute for scientific and scientific-popular works Professor Ramiz Aslanov have been awarded the prize.