Dövlət büdcəsindən maliyyələşdirilən elmi müəssisə və təşkilatlarda çalışan işçilərin əməkhaqları artırılıb
Mart 01, 2018 | 17:03 / Mühüm hadisələr
Dövlət büdcəsindən maliyyələşdirilən elmi müəssisə və təşkilatlarda çalışan işçilərin əməkhaqlarının artırılması haqqında Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Sərəncamı
Azərbaycan Respublikası Konstitusiyasının 109-cu maddəsinin 32-ci bəndini rəhbər tutaraq, dövlət büdcəsindən maliyyələşdirilən elmi müəssisə və təşkilatlarda çalışan işçilərin sosial müdafiəsini daha da gücləndirmək və onlara dövlət qayğısını artırmaq məqsədi ilə qərara alıram:
1. Dövlət büdcəsindən maliyyələşdirilən elmi müəssisə və təşkilatlarda çalışan işçilərin Vahid Tarif Cədvəli ilə müəyyən edilmiş aylıq vəzifə (tarif) maaşları 2018-ci il martın 1-dən orta hesabla 10 faiz artırılsın.

Распоряжение Президента Азербайджанской Республики o повышении заработной платы работников научных учреждений и организаций, финансируемых из государственного бюджета
Мар 01, 2018 | 17:03 / Важные события
Руководствуясь пунктом 32 статьи 109 Конституции Азербайджанской Республики, в целях дальнейшего усиления социальной защиты работников научных учреждений и организаций, финансируемых из государственного бюджета, и повышения государственной заботы о них постановляю:
1.С 1 марта 2018 года повысить в среднем на 10 процентов установленные Единой тарифной сеткой ежемесячные должностные (тарифные) оклады работников научных учреждений и организаций, финансируемых из государственного бюджета.