Dövlət büdcəsindən maliyyələşdirilən elmi müəssisə və təşkilatlarda çalışan işçilərin əməkhaqları artırılıb
Mart 01, 2018 | 17:03 / Mühüm hadisələr
Dövlət büdcəsindən maliyyələşdirilən elmi müəssisə və təşkilatlarda çalışan işçilərin əməkhaqlarının artırılması haqqında Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Sərəncamı
Azərbaycan Respublikası Konstitusiyasının 109-cu maddəsinin 32-ci bəndini rəhbər tutaraq, dövlət büdcəsindən maliyyələşdirilən elmi müəssisə və təşkilatlarda çalışan işçilərin sosial müdafiəsini daha da gücləndirmək və onlara dövlət qayğısını artırmaq məqsədi ilə qərara alıram:
1. Dövlət büdcəsindən maliyyələşdirilən elmi müəssisə və təşkilatlarda çalışan işçilərin Vahid Tarif Cədvəli ilə müəyyən edilmiş aylıq vəzifə (tarif) maaşları 2018-ci il martın 1-dən orta hesabla 10 faiz artırılsın.

Order of the President of the Republic of Azerbaijan on raising the salaries of employees of scientific institutions and organizations financed from the state budget Mar 01, 2018 | 17:03 / Important events
Guided by paragraph 32 of Article 109 of the Constitution of the Republic of Azerbaijan, in order to further strengthen the social protection of workers in scientific institutions and organizations financed from the state budget and increase public concern for them, I decree:
1. As of March 1, 2018, to raise, on average, by 10 percent the monthly official (tariff) salaries of employees of scientific institutions and organizations financed from the state budget established by the Unified tariff grid.
2. The Cabinet of Ministers of the Azerbaijan Republic shall resolve issues arising from this Order.