Akademik Nərgiz Paşayeva və akademik İradə Hüseynova AMEA-nın yeni vitse-prezidentləri seçiliblər
AMEA-nın bu gün keçirilən ümumi yığıncağında akademiklər Nərgiz Paşayeva və İradə Hüseynova AMEA-nın yeni vitse-prezidentləri seçiliblər.
Seçkinin nəticələrinə görə akademiklər İsa Həbibbəyli, İbrahim Quliyev, Tofiq Nağıyev və Dilqəm Tağıyev yenidən AMEA-nın vitse-prezidentləri, AMEA-nın müxbir üzvü Bilal Bilalov isə Rəyasət Heyətinin üzvü seçilib.
Bundan başqa, səsvermə nəticəsində akademik Rasim Əliquliyev AMEA-nın akademik-katibi, akademik Əhliman Əmiraslanov Biologiya və Tibb Elmləri Bölməsinin, akademik Nazim Məmmədov Fizika-Riyaziyyat və Texnika Elmləri Bölməsinin, akademik Fəxrəddin Qədirov Yer Elmləri Bölməsinin, akademik Dilqəm Tağıyev Kimya Elmləri Bölməsinin, akademik Nərgiz Axundova İctimai Elmlər Bölməsinin, akademik Teymur Kərimli Humanitar Elmlər Bölməsinin akademik-katibləri, akademik İsmayıl Hacıyev Naxçıvan Bölməsinin, akademik Fuad Əliyev isə Gəncə Bölməsinin akademik-katibi seçiliblər.

Academician Nargis Pashayeva and academician Irada Huseynova elected as ANAS vice-presidents
Academician Nargis Pashayeva and academician Irada Huseynova have been elected as vice-presidents of Azerbaijan National Academy of Sciences (ANAS) at the general meeting of the Academy.
According to the election results, academicians Isa Habibbayli, Ibrahim Guliyev, Tofig Naghiyev and Dilgam Taghiyev were re-elected as ANAS vice-presidents, while corresponding member of ANAS Bilal Bilalov has been elected as a member of the Presidium.
Academician Rasim Alguliev, has been elected as academician-secretary for ANAS, academician Ahliman Amiraslanov for Department of Biology and Medical Sciences, academician Nazim Mammadov for Department of Physics, Mathematics and Technical Sciences, academician Fakhraddin Gadirov for Department of Earth Sciences, academician Dilgam Tagiyev for Department of Chemical Sciences, Academician Nargiz Akhundova for Social Sciences Department, academician Teymur Karimli for Department of Humanitarian Sciences, Academician Ismayil Hajiyev for Nakhchivan Division, academician Fuad Aliyev for Ganja Department.