Humanitar Elmlər Bölməsinin növbəti ümumi yığıncağı keçirilib
AMEA-nın vitse-prezidenti, akademik İsa Həbibbəylinin rəhbərliyi ilə keçirilən tədbirdə bölmənin akademik-katibi, akademik Teymur Kərimli, büro üzvləri, HEB-in tərkibinə daxil olan elmi müəssisələrin rəhbərləri və aidiyyatı məsələlər üzrə dəvət olunmuş əməkdaşlar iştirak ediblər.
İclasda bölmənin akademik-katibinin müavinlərinin və büro üzvlərinin seçkiləri keçirilib.
Səsvermənin nəticələrinə görə, akademik Muxtar İmanov və AMEA-nın müxbir üzvü Ərtegin Salamzadə HEB-in akademik-katibinin müavinləri seçiliblər.
Bundan başqa, iclasda bölmənin bürosunun yeni tərkibi də müəyyənləşib. Akademiklər Kamal Abdullayev, Möhsün Nağısoylu, AMEA-nın müxbir üzvləri - Cəfər Qiyasi, Nüşabə Araslı, Tehran Mustafayev və Kamran Əliyev HEB-in büro üzvləri, akademik Rafael Hüseynov, AMEA-nın professoru Aynur Sabitova və filologiya üzrə elmlər doktoru Gülbəniz Babaxanlı isə məşvərətçi səslə bölmənin büro üzvləri seçiliblər.

Состоялось очередное Общее собрание Отделения гуманитарных наук
В мероприятии, проведенном под председательством вице-президента НАНА, академика Исы Габиббейли, приняли участие академик-секретарь отделения, академик Теймур Керимли, члены бюро, руководители научных учреждений, входящих в состав ОГН, и приглашенные сотрудники по соответствующим вопросам.
На встрече были проведены выборы заместителей академика-секретаря и членов бюро.
По результатам голосования, академик Мухтар Иманов и член-корреспондент НАНА Эртегин Саламзаде были избраны заместителями академика-секретаря ОГН.
Кроме того, на заседании был установлен новый состав бюро отделения. Академики Кямал Абдуллаев, Мохсун Нагисойлу, члены-корреспонденты НАНА - Джафар Гияси, Нушаба Араслы, Тегран Мустафаев и Кямран Алиев были избраны членами бюро ОГН, а академик Рафаэль Гусейнов, профессор НАНА Айнур Сабитова и доктор филологических наук Гюльбаниз Бабаханлы с консультативным голосом были избраны членами бюро отделения.