Humanitar Elmlər Bölməsinin növbəti ümumi yığıncağı keçirilib
AMEA-nın vitse-prezidenti, akademik İsa Həbibbəylinin rəhbərliyi ilə keçirilən tədbirdə bölmənin akademik-katibi, akademik Teymur Kərimli, büro üzvləri, HEB-in tərkibinə daxil olan elmi müəssisələrin rəhbərləri və aidiyyatı məsələlər üzrə dəvət olunmuş əməkdaşlar iştirak ediblər.
İclasda bölmənin akademik-katibinin müavinlərinin və büro üzvlərinin seçkiləri keçirilib.
Səsvermənin nəticələrinə görə, akademik Muxtar İmanov və AMEA-nın müxbir üzvü Ərtegin Salamzadə HEB-in akademik-katibinin müavinləri seçiliblər.
Bundan başqa, iclasda bölmənin bürosunun yeni tərkibi də müəyyənləşib. Akademiklər Kamal Abdullayev, Möhsün Nağısoylu, AMEA-nın müxbir üzvləri - Cəfər Qiyasi, Nüşabə Araslı, Tehran Mustafayev və Kamran Əliyev HEB-in büro üzvləri, akademik Rafael Hüseynov, AMEA-nın professoru Aynur Sabitova və filologiya üzrə elmlər doktoru Gülbəniz Babaxanlı isə məşvərətçi səslə bölmənin büro üzvləri seçiliblər.

Jul 09, 2018 | 16:32 / Conferences, assemblies
Academician-secretary of the department, academician Teymur Karimli, bureau members, heads of scientific organizations included in DHS and invited employees on relevant issues participated in the event, which was led by vice-president of ANAS, academician Isa Habibbeyli.
At the meeting were held the elections of the deputy secretaries and members of the Bureau.
According to the results of the poll, academician Mukhtar Imanov and correspondent member of ANAS Ertegin Salamzadeh were elected deputy secretaries of DHS.
In addition, the new composition of the bureau of the unit was also identified at the meeting. Academicians Kamal Abdullayev, Mohsun Nagisoylu, corresponding members of ANAS - Jafar Giyasi, Nushaba Arasli, Tehran Mustafayev and Kamran Aliyev, members of the Bureau of DHS, academician Rafael Huseynov, professor of ANAS Aynur Sabitova and PhD on philology Gulbeniz Babakhanli were elected members of the Bureau of the Division.