Görkəmli rus şairi Sergey Yeseninin 123-ci ildönümünə həsr olunan ədəbi-musiqili tədbir keçirilib
Oktyabrın 3-də AMEA Dendrologiya İnstitutunda görkəmli rus şairi Sergey Yeseninin anadan olmasının 123-cü ildönümünə həsr olunan ədəbi-musiqili tədbir keçirilib.
Milli Azərbaycan Ədəbiyyatı Muzeyinin təşkilatçılığı ilə baş tutan tədbirdə Rusiyanın ölkəmizdəki səfirliyinin nümayəndələri, “Sergey Yesenin” adına Azərbaycan-Rus Ədəbi Əlaqələri Mərkəzinin əməkdaşları və orta məktəb şagirdləri iştirak ediblər.
Mərasimdə Milli Azərbaycan Ədəbiyyatı Muzeyinin əməkdaşı Nəzakət İbadova görkəmli rus şairi S.Yeseninin zəngin yaradıcılığından, onun Bakı həyatı ilə bağlı tarixi faktlardan söhbət açıb.
Daha sonra tədbirin ədəbi-bədii hissəsində şairin əsərlərindən nümunələr təqdim edilib, onun sözlərinə bəstələnən mahnılar ifa olunub.

Literary-musical event dedicated to the 123 anniversary of the outstanding Russian poet Sergei Yesenin
Oct 04, 2018 | 09:51 / Conferences, assemblies
A literary-musical event was held at ANAS Institute of Dendrology, dedicated to the 123 anniversary of the outstanding Russian poet Sergei Yesenin on October 3.
The event, organized by the National Museum of Azerbaijani Literature was attended by representatives of the Russian Embassy in our country, employees of the Russian-Azerbaijani Center for Literary Relations after Sergei Yesenin and secondary school students.
An employee of the National Museum of Azerbaijani Literature Nazaket Ibadova told about the rich work of the outstanding Russian poet S.Yesenin and the facts of his life in Baku.