A.C.Məlikovun xatirəsinin əbədiləşdirilməsi haqqında Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Sərəncamı
May 17, 2019 | 09:41 / Rəsmi sənədlər
Azərbaycan Respublikası Konstitusiyasının 109-cu maddəsinin 32-ci bəndini rəhbər tutaraq, Azərbaycan musiqi sənətinin görkəmli nümayəndəsi, böyük bəstəkar, SSRİ xalq artisti, Dövlət mükafatı laureatı, akademik Arif Cahangir oğlu Məlikovun xatirəsini əbədiləşdirmək məqsədilə qərara alıram:
1. Bakı şəhər İcra Hakimiyyəti:
1.1. Fəxri Xiyabanda Arif Məlikovun qəbirüstü abidəsinin qoyulmasını təmin etsin;
1.2. Bakı şəhərindəki küçələrdən birinə Arif Məlikovun adının verilməsini təmin etsin.
2. Azərbaycan Respublikasının Mədəniyyət Nazirliyi:
2.1. Bakı şəhər İcra Hakimiyyəti ilə birlikdə Bakı şəhərində Arif Məlikovun heykəlinin ucaldılmasını təmin etsin;
2.2. Bakı şəhərində yerləşən musiqi məktəblərindən birinə Arif Məlikovun adının verilməsini təmin etsin.

Order of the President of the Republic of Azerbaijan on the perpetuation of the memory of A.J.Malikov
May 17, 2019 | 09:41 / Official documents
Taking into account paragraph 32 of Article 109 of the Constitution of the Republic of Azerbaijan, in order to perpetuate the memory of prominent representative of Azerbaijani music, great composer, People's Artist of the USSR, State Prize laureate, academician Arif Jahangir oglu Malikov I decree:
1. Baku City Executive Power:
1.1. To provide a gravestone monument to Arif Malikov in the Alley of Honor;
1.2. To provide the name of Arif Malikov to one of the streets in Baku.
2. Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan:
2.1. Together with the Executive Power of Baku to ensure the statue of Arif Malikov in Baku;
2.2. To provide the name of Arif Malikov, one of the musical schools located in Baku.
3. The Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan shall resolve issues arising from this Order.