Nazirlər Kabineti fəlsəfə doktoru və elmlər doktoru elmi dərəcələri barədə diplomların formasını təsdiqləyib
Noy 07, 2019 | 12:06 / Rəsmi sənədlər
Nazirlər Kabineti fəlsəfə doktoru və elmlər doktoru elmi dərəcələri barədə diplomların formasının təsdiq edilməsi haqqında qərar imzalayıb.
Bu haqda qərarı Baş Nazir Əli Əsədov imzalayıb.
Qərarda qeyd olunub ki, fəlsəfə doktoru və elmlər doktoru elmi dərəcələri barədə diplomlar Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2019-cu il 11 iyun tarixli 728 nömrəli Fərmanı ilə təsdiq edilmiş “Elmi dərəcələr verilməsi qaydası haqqında Əsasnamə”nin 1.7-ci bəndinə əsasən Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Ali Attestasiya Komissiyası tərəfindən həmin elmi dərəcələri təsdiq etmək məqsədilə verilir.
Eyni zamanda, fəlsəfə doktoru diplomunun təsviri, ölçüsü və rəngi müəyyənləşib. Belə ki, diplom 195 mm x 285 mm ölçüdə mühafizə nişanlı kağızda çap olunur. Fəlsəfə doktoru diplomu açıq mavi rənglidir.
Diplomun ön tərəfinin sağ yuxarı hissəsində Azərbaycan Respublikasının Dövlət Gerbinin rəngli təsviri əks olunur və Azərbaycan Respublikasının Dövlət Gerbinin altında “AZƏRBAYCAN RESPUBLİKASI” sözləri, həmin sözlərin altında isə tünd qara rənglə “FƏLSƏFƏ DOKTORU DİPLOMU” sözləri yazılır.
Qərarla elmlər doktoru diplomunun da təsviri, ölçüsü və rəngi müəyyənləşib. Belə ki, diplom 195 mm x 285 mm ölçüdə mühafizə nişanlı kağızda çap olunur. Elmlər doktoru diplomu açıq çəhrayı rənglidir.

Cabinet of Ministers approved diploma forms of PhD and Doctor of Science
The Cabinet of Ministers has signed a decision on the approval of the Diploma Forms for PhD and Doctor of Science degrees.
The decision was signed by Prime Minister Ali Asadov.
The decision states that the diplomas on the degree of PhD and Doctor of Science are approved by the Decree of the President of the Republic of Azerbaijan No 728 of June 11, 2019 according to clause 1.7 of the Regulations on the procedure for awarding academic degrees by the Supreme Attestation Commision under the President of the Republic of Azerbaijan in order to confirm those degrees.
Meanwhile, the description, size and color of the PhD diploma was determined. Thus, the diploma is printed on a protective paper of 195 mm x 285 mm and color is light blue.
On the right side of the diploma, there is a colored image of the State Emblem of the Republic of Azerbaijan and under the State Emblem of the Republic of Azerbaijan there is a word " REPUBLIC of AZERBAIJAN " and under the words "PHILOSOPHY DOCTOR DIPLOMA".
Description, size and color of the Doctor of Science Diploma also has been defined by the decision. Thus, the diploma is printed on a protective paper of 195 mm x 285 mm and color is light pink.