Muzeyin əməkdaşı ölkə başçısı tərəfindən təltif olunub
Noyabrın 25-də Prezident İlham Əliyev "Bakı Dövlət Universitetinin əməkdaşlarına fəxri adların verilməsi haqqında" Sərəncam imzalayıb.
Sərəncama əsasən, Bakı Dövlət Universitetinin 100 illiyi münasibətilə və Azərbaycanda təhsilin və elmin inkişafındakı xidmətlərinə görə BDU-nun 1 əməkdaşı “Şərəf” ordeni, 11 əməkdaşı “Şöhrət” ordeni, 2 əməkdaşı 2-ci dərəcəli “Əmək” ordeni, 24 əməkdaşı 3-cü dərəcəli “Əmək” ordeni, 36 əməkdaşı isə “Tərəqqi” medalı ilə təltif olunub.
AMEA Milli Azərbaycan Ədəbiyyatı Muzeyinin Ədəbi mərasimlər, ictimaiyyətlə iş və nəşrlər şöbəsinin müdiri, professor Aidə Qasımova da "Tərəqqi" medalı ilə təltif olunanlar sırasındadır.

Сотрудники музея награждены главой государства
25 ноября Президент Ильхам Алиев издал распоряжение «О присвоении почетных званий сотрудникам Бакинского государственного университета».
Согласно распоряжению, по случаю 100-летия Бакинского государственного университета и за вклад в развитие образования и науки в Азербайджане один сотрудник БГУ был награжден Орденом «Шараф», 11 сотрудников - Орденом «Шохрат», 2 сотрудника Орденом «Эмек» 2-й степени и 24 сотрудника - Орденом «Эмек» 3-й степени, а 36 сотрудников – медалью «Терегги».
Заведующая Отделом литературных мероприятий и изданий Национального музея литературы Азербайджана профессор Аида Гасымова, также награждена медалью «Терегги».