Muzeyin əməkdaşı ölkə başçısı tərəfindən təltif olunub
Noyabrın 25-də Prezident İlham Əliyev "Bakı Dövlət Universitetinin əməkdaşlarına fəxri adların verilməsi haqqında" Sərəncam imzalayıb.
Sərəncama əsasən, Bakı Dövlət Universitetinin 100 illiyi münasibətilə və Azərbaycanda təhsilin və elmin inkişafındakı xidmətlərinə görə BDU-nun 1 əməkdaşı “Şərəf” ordeni, 11 əməkdaşı “Şöhrət” ordeni, 2 əməkdaşı 2-ci dərəcəli “Əmək” ordeni, 24 əməkdaşı 3-cü dərəcəli “Əmək” ordeni, 36 əməkdaşı isə “Tərəqqi” medalı ilə təltif olunub.
AMEA Milli Azərbaycan Ədəbiyyatı Muzeyinin Ədəbi mərasimlər, ictimaiyyətlə iş və nəşrlər şöbəsinin müdiri, professor Aidə Qasımova da "Tərəqqi" medalı ilə təltif olunanlar sırasındadır.

An employee of the museum was awarded by the head of state
On November 25, President Ilham Aliyev issued a decree "On awarding honorary titles to employees of Baku State University".
Pursuant to order, on the occasion of 100th anniversary of Baku State University and for merits in development of education and science in Azerbaijan, an employee of BSU was awarded the Order “Sharaf”, 11 employees were awarded Order “Shohrat”, 2 employees Labor Order of 2nd degree, 24 employees Labor Order of 3rd degree, 36 employees Medal “Tereggi”.
Aida Gasimova, Professor, chief department of Literary Ceremonies, Public Affairs and Publications of the National Museum of Azerbaijan Literature, was also awarded with Medal “Tereggi”.