Dissertasiyaların əsas nəticələrinin dərc olunması tövsiyə edilən dövri elmi nəşrlərin siyahısı təqdim olunub
Fev 13, 2020 | 18:16 / Maraqlı məlumatlar
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Ali Attestasiya Komissiyasının (AAK) rəsmi veb-saytında 2020-ci ildə AAK tərəfindən dissertasiyaların əsas nəticələrinin dərc olunması tövsiyə edilən dövri elmi nəşrlərin siyahısı təqdim olunub.
Siyahıda riyaziyyat və mexanika, fizika və astronomiya, kimya, texnika, yer və coğrafiya, tibb və əczaçılıq, biologiya və aqrar, iqtisad, hüquq, fəlsəfə və sosiologiya, siyasi, psixologiya, tarix və antropologiya, filologiya, pedoqogika, eləcə də sənətşünaslıq və memarlıq elmləri üzrə tövsiyə edilən jurnalların siyahısına nəzər yetirmək mümkündür.

Presented the list of periodical scientific publications recommended for publication of main dissertation results
Feb 13, 2020 | 18:16 / Interesting information
The official website of the Higher Attestation Commission under the President of the Republic of Azerbaijan presents a list of periodic scientific publications recommended by the HAC to publish the main results of the dissertations in 2020.
The list includes schedule of journals in mathematics and mechanics, physics and astronomy, chemistry, technology, space and geography, medicine and pharmacy, biology and agriculture, economics, law, philosophy and sociology, political science, psychology, history and anthropology, philology, pedagogy, as well as art and architecture.