Dissertasiyaların əsas nəticələrinin dərc olunması tövsiyə edilən dövri elmi nəşrlərin siyahısı təqdim olunub
Fev 13, 2020 | 18:16 / Maraqlı məlumatlar
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Ali Attestasiya Komissiyasının (AAK) rəsmi veb-saytında 2020-ci ildə AAK tərəfindən dissertasiyaların əsas nəticələrinin dərc olunması tövsiyə edilən dövri elmi nəşrlərin siyahısı təqdim olunub.
Siyahıda riyaziyyat və mexanika, fizika və astronomiya, kimya, texnika, yer və coğrafiya, tibb və əczaçılıq, biologiya və aqrar, iqtisad, hüquq, fəlsəfə və sosiologiya, siyasi, psixologiya, tarix və antropologiya, filologiya, pedoqogika, eləcə də sənətşünaslıq və memarlıq elmləri üzrə tövsiyə edilən jurnalların siyahısına nəzər yetirmək mümkündür.

Представлен список периодических научных изданий, рекомендованных для публикации основных результатов диссертаций
Фев 13, 2020 | 18:16 / Интересная информация
На официальном веб-сайте Высшей аттестационной комиссии (ВАК) при Президенте Азербайджанской Республики представлен список периодических научных изданий, рекомендованных ВАК для публикации основных результатов диссертаций в 2020 году.
Список включает в себя научные журналы в области математики и механики, физики и астрономии, химии, технологий, космоса и географии, медицины и фармацевтики, биологии и сельского хозяйства, экономики, права, философии и социологии, политологии, психологии, истории и антропологии, филологии, педагогики, а также искусства и архитектуры.