Muzeyə Mərkəzi Elmi Kitabxana tərəfindən 66 sənəd təqdim olunub
AMEA-nın Mərkəzi Elmi Kitabxanası kitab əldə etmək imkanı məhdud olan təhsil müəssisələrinə, akademiyanın institutlarına kitabların əlçatan edilməsi, mütaliənin təbliği məqsədilə “Açıq kitabxana” layihəsinin icrasına davam edir.
Belə ki, kitabxana tərəfindən Ekoloji Tədqiqatlar Mərkəzi İctimai Birliyinə 176, “Xəzər” Etno Art Muzey Mərkəzinə 296, Dövlət Gömrük Komitəsinə 61, Nizami Gəncəvi adına Milli Azərbaycan Ədəbiyyatı Muzeyinə 66 sənəd təqdim edilib.
Xatırladaq ki, Mərkəzi Elmi Kitabxana “Açıq kitabxana” layihəsinə 2016-cı ilin mayından başlayıb. Bu günə qədər onlarla müəssisə və təşkilata minlərlə kitab təqdim olunub.

“An open library” project is gone on Feb 24, 2020 | 11:08 / Important events
Central Scientific Library of ANAS goes on to implement the " An Open Library" project with the purpose of providing books, promotion of reading to the educational institutions with limited access and Academy's institutions.
Thus, 176 documents to the Center for Ecological Studies Public Union, 296 documents to the “Khazar” Ethno Art Museum Center, 61 documents to the State Customs Committee and 66 documents to the Nizami Ganjavi National Museum of Literature, were submitted by the Library.
Remind that, Central Scientific Library started the “ An Open Library” project since May 2016. Thousands of books have been presented to dozens of businesses and organizations till today.