Muzeyin Həmkarlar Komitəsi Silahlı Qüvvələrə Yardım Fonduna ianə edib
Azərbaycan-Ermənistan sərhəddində sentyabr ayının 27-dən Ermənistan silahlı qüvvələrinin atəşkəsi pozması və sərhədboyu ərazilərimizi iriçaplı artilleriya qurğularından atəşə tutması nəticəsində başlanmış olan müharibə nəticəsində mülki vətəndaşlar və hərbçilər müxtəlif dərəcəli ağır xəsarətlər alıb və həlak olublar.
Belə bir həssas dönəmdə bir çox dövlət qurumları və özəl təşkilatlar kimi AMEA-nın Azad Həmkarlar İttifaqı və ilk təşkilatları da orduya dəstək olmaq məqsədilə Silahlı Qüvvələrə Yardım Fonduna ilkin olaraq 20.000 (iyirmi min) manat ianə edib, əlavə olaraq isə 40.500,00 (qırx min beş yüz) manat məbləğində vəsait köçürüb.
Bugünkü ianədə iştirak etmiş təşkilatlar sırasında AMEA-nın Nizami Gəncəvi adına Milli Azərbaycan Ədəbiyyatı Muzeyi də var.

As a result of the war on the Azerbaijani-Armenian contact line, which began on September 27 because of a ceasefire violation by the Armenian armed forces and heavy artillery fire on our border areas, civilians and servicemen were seriously injured and killed.
In such a sensitive period, the Free Trade Union and the first organizations of ANAS, like many government agencies and private organizations, initially donated 20,000 (twenty thousand) manat to the Armed Forces Assistance Fund to support the army, and an additional 40,500.00 (forty thousand) five hundred) manat and this process will be continued.
Among the organizations participating in today's donation is the National Museum of Azerbaijani Literature named after Nizami Ganjavi of ANAS.