Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Sərəncamı ilə AMEA Milli Azərbaycan Ədəbiyyatı Muzeyinin direktor müavini Xatirə Bəşirli “Tərəqqi” medalı ilə təltif edilib
Noy 01, 2015 | 20:17 / Maraqlı məlumatlar
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının 70 illik yubileyi münasibətilə AMEA əməkdaşlarının təltif edilməsi haqqında Sərəncam imzalayıb.
Azərbaycan elminin inkişafındakı xidmətlərinə görə mükafata layiq görülənlər sırasında AMEA Milli Azərbaycan Ədəbiyyatı Muzeyinin elmi işlər üzrə direktor müavini, filologiya üzrə elmlər doktoru Xatirə Bəşirli də vardır. Prezidentin Sərəncamı ilə Xatirə Bədrəddin qızı Bəşirli “Tərəqqi” medalı ilə təltif edilib.
AMEA Milli Azərbaycan Ədəbiyyatı Muzeyinin kollektivi Xatirə xanımı təbrik edir, ona gələcək fəaliyyətində uğurlar diləyir!

По Распоряжению Президента Азербайджанской Республики заместитель директора Национального музея азербайджанской литературы НАНА Хатира Баширли награждена медалью «Терегги»
Ноя 01, 2015 | 20:17 / Интересная информация
Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев подписал Распоряжение о награждении сотрудников Национальной академии наук Азербайджана в связи с 70-летним юбилеем НАНА.
Среди удостоенных награды за заслуги в развитии азербайджанской науки - заместитель директора Национального музея азербайджанской литературы НАНА Хатира Баширли. Распоряжением Президента Хатира Бадраддин гызы Баширли была награждена медалью "Терегги". Коллектив Национального музея азербайджанской литературы НАНА поздравляет Х.Баширли, желает ей успехов в дальнейшей деятельности!