Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Sərəncamı ilə AMEA Milli Azərbaycan Ədəbiyyatı Muzeyinin direktor müavini Xatirə Bəşirli “Tərəqqi” medalı ilə təltif edilib
Noy 01, 2015 | 20:17 / Maraqlı məlumatlar
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının 70 illik yubileyi münasibətilə AMEA əməkdaşlarının təltif edilməsi haqqında Sərəncam imzalayıb.
Azərbaycan elminin inkişafındakı xidmətlərinə görə mükafata layiq görülənlər sırasında AMEA Milli Azərbaycan Ədəbiyyatı Muzeyinin elmi işlər üzrə direktor müavini, filologiya üzrə elmlər doktoru Xatirə Bəşirli də vardır. Prezidentin Sərəncamı ilə Xatirə Bədrəddin qızı Bəşirli “Tərəqqi” medalı ilə təltif edilib.
AMEA Milli Azərbaycan Ədəbiyyatı Muzeyinin kollektivi Xatirə xanımı təbrik edir, ona gələcək fəaliyyətində uğurlar diləyir!

Deputy Director of ANAS National Museum of Azerbaijan Literature Khatira Bashirli awarded the “Tereggi” medal by the Order of the President of the Republic of Azerbaijan Nov 01, 2015 | 20:17 / Interesting information
President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev signed an Order on awarding employees of ANAS on the occasion of 70th anniversary of Azerbaijan National Academy of Sciences.
One of the distinguished people who awarded for their merits in development of Azerbaijan science was Khatira Bashirli, Deputy Director for Science of National Museum of Azerbaijan Literature, Dr. Philology.  Khatira Badraddin gizi Bashirli awarded the “Taraggi” medal by the Order of AR President.
Staff of ANAS National Museum of Azerbaijan Literature congratulate Khatira khanum and wish her successes in future activities!