AMEA-nın həqiqi və müxbir üzvlərinin aylıq rütbə maaşlarının artırılması haqqında AR Prezidentinin Sərəncamı
Okt 18, 2018 | 16:20 / Mühüm hadisələr
Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının həqiqi və müxbir üzvlərinə dövlət qayğısını artırmaq, onların sosial müdafiəsinin daha da gücləndirilməsini təmin etmək məqsədi ilə Azərbaycan Respublikası Konstitusiyasının 109-cu maddəsinin 32-ci bəndini rəhbər tutaraq qərara alıram:
1. 2018-ci il noyabrın 1-dən Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının həqiqi üzvlərinin aylıq rütbə maaşları 2000 manat və müxbir üzvlərinin aylıq rütbə maaşları 1200 manat məbləğində müəyyən edilsin.
2. “Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası işçilərinin əmək haqlarının artırılması haqqında” Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2002-ci il 01 iyul tarixli 967 nömrəli Sərəncamının (Azərbaycan Respublikasının Qanunvericilik Toplusu, 2002, № 7, maddə 414; 2004, № 10, maddə 829; 2005, № 3, maddə 209; 2007, № 4, maddə 352; 2011, № 4, maddə 358) 2-ci hissəsi ləğv edilsin.

Order of the President of the Republic of Azerbaijan on increasing the salaries of active and corresponding members of the Azerbaijan National Academy of Sciences
Oct 18, 2018 | 16:20 / Important events
Guided by paragraph 32 of Article 109 of the Constitution of the Republic of Azerbaijan, in order to strengthen social protection of the active and corresponding members, ensuring further enhancement of their social protection I hereby decide:
1. From November 1, 2018 to establish a monthly salary for a degree of active members of Azerbaijan National Academy of Sciences of in the amount of 2000 manat, corresponding members - in the amount of 1200 manat.
2. Cancel Part 2 of the Order of the President of the Republic of Azerbaijan “On Increasing the salary of workers of the Azerbaijan National Academy of Sciences” dated July 1, 2002 No. 967 (Collection of Legislation of the Republic of Azerbaijan, 2002, No. 7, Article 414; 2004, No. 10, Article 829; 2005, No. 3, Article 209; 2007, No. 4, Article 352; 2011, No. 4, Article 358).
3. The Cabinet of Ministers of the Azerbaijan Republic shall resolve issues arising from this Order.