AMEA-nın həqiqi və müxbir üzvlərinin aylıq rütbə maaşlarının artırılması haqqında AR Prezidentinin Sərəncamı
Okt 18, 2018 | 16:20 / Mühüm hadisələr
Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının həqiqi və müxbir üzvlərinə dövlət qayğısını artırmaq, onların sosial müdafiəsinin daha da gücləndirilməsini təmin etmək məqsədi ilə Azərbaycan Respublikası Konstitusiyasının 109-cu maddəsinin 32-ci bəndini rəhbər tutaraq qərara alıram:
1. 2018-ci il noyabrın 1-dən Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının həqiqi üzvlərinin aylıq rütbə maaşları 2000 manat və müxbir üzvlərinin aylıq rütbə maaşları 1200 manat məbləğində müəyyən edilsin.
2. “Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası işçilərinin əmək haqlarının artırılması haqqında” Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2002-ci il 01 iyul tarixli 967 nömrəli Sərəncamının (Azərbaycan Respublikasının Qanunvericilik Toplusu, 2002, № 7, maddə 414; 2004, № 10, maddə 829; 2005, № 3, maddə 209; 2007, № 4, maddə 352; 2011, № 4, maddə 358) 2-ci hissəsi ləğv edilsin.

Распоряжение Президента Азербайджанской Республики o повышении ежемесячных окладов за звания действительных членов и членов-корреспондентов Национальной Академии Наук Азербайджана Окт 18, 2018 | 16:20 / Важные события
В целях повышения государственной заботы о действительных членах и членах-корреспондентах Национальной Академии Наук Азербайджана, обеспечения дальнейшего усиления их социальной защиты, руководствуясь пунктом 32 статьи 109 Конституции Азербайджанской Республики, постановляю:
1.С 1 ноября 2018 года установить ежемесячный оклад за звание действительных членов Национальной Академии Наук Азербайджана в размере 2000 манатов, членов-корреспондентов - в размере 1200 манатов.
2.Отменить часть 2 Распоряжения Президента Азербайджанской Республики «О повышении заработной платы работников Национальной Академии Наук Азербайджана» от 01 июля 2002 года номер 967 (Собрание законодательства Азербайджанской Республики, 2002, №7, статья 414; 2004, №10, статья 829; 2005, №3, статья 209; 2007, №4, статья 352; 2011, №4, статья 358).
3.Кабинету Министров Азербайджанской Республики решить вопросы, вытекающие из настоящего Распоряжения.