Ümummilli lider Heydər Əliyevə həsr edilmiş məktəblilərarası Fibonacci intellektual yarışı başlanıb + Foto
Noy 05, 2018 | 10:15 / Maraqlı məlumatlar
Təhsil Nazirliyinin “Təhsildə inkişaf və innovasiyalar üzrə” qrant müsabiqəsi çərçivəsində T.İsmayılov adına 6 nömrəli məktəb-liseyin təşkilatçılığı ilə “Ümummilli lider Heydər Əliyevə həsr edilmiş məktəblilərarası Fibonacci intellektual yarışı” keçirilib.
İntellektual yarışa Bakının 20 məktəbi qatılıb.
Mərasimdə 6 nömrəli məktəb-liseyin direktoru Gülşən Orucova müasir dünyada təhsilin mühüm rolundan danışıb. Məktəblilərarası Fibonacci intellektual yarışı barədə fikirlərini bölüşən direktor şagirdlərin bilik və düşünmə bacarıqlarının, məntiqi təfəkkürlərinin inkişafında bilik yarışlarının əhəmiyyətini qeyd edib.
Təhsil Nazirliyinin şöbə müdiri Emin Əmirullayev ölkəmizdə təhsilin inkişafı istiqamətində səmərəli tədbirlərin həyata keçirildiyini söyləyib.
Milli Məclisin Mədəniyyət komitəsinin sədri, akademik Rafael Hüseynov elmimizin, təhsilimizin inkişaf mərhələlərindən bəhs edib, təhsilə müasir yanaşma ilə bağlı fikirlərini bildirib, məktəblilərə tövsiyələrini verib.

Межшкольный, интеллектуальный конкурс Фибоначчи, посвященный общенациональному лидеру Гейдару Алиеву + Фото
Ноя 05, 2018 | 10:15 / Интересная информация
В рамках грант-конкурса «По развитию и инновациям в образовании» Министерства образования, при организации школы-лицея №6 им. Т. Исмаилова состоялся «Межшкольный, интеллектуальный конкурс Фибоначчи, посвященный общенациональному лидеру Гейдару Алиеву», в котором приняли участие 20 школ Баку.
Директор школы № 6 Гульшан Оруджова рассказала о важной роли образования в современном мире, а также поделилась своими мыслями о соревновании Фибоначчи.
Как сообщил заведующий отделом Министерства образования Эмин Амируллаев - принимаются эффективные меры по развитию образования в нашей стране.
Выступивший председатель Комитета культуры Милли Меджлиса, академик Рафаэль Гусейнов рассказал о развитии нашей науки и образовании, поделился своими взглядами на современный подход к образованию и дал рекомендации ученикам.
Известный актер Бахрам Багирзаде сказал, что в нашей республике есть широкие возможности для образования и пожелал успехов участникам интеллектуального конкурса.