Muzey əməkdaşının məqaləsi “Elm” qəzetinin yeni nömrəsində yer alıb
Yeni nömrədə "Ailə, dəyərlər, xoşbəxtlik və iki alim haqqında", "Mədəniyyət elm və sənətdən ibarətdir", "Torpağın harayı", "Süni intellektin labüd hegemonluğu" və digər məqalələr yer alıb.
Bundan əlavə, oxucular AMEA Rəyasət Heyəti aparatının Strateji Elmi Tədqiqatlar Mərkəzinin hərbi, müdafiə və mülki xarakterli elmi-tədqiqat işləri çərçivəsində hazırlanmış növbəti layihəsinin təqdimatı, AMEA-nın prezidenti, akademik Akif Əlizadənin "Xalq qəzeti"nin 100 illiyi münasibətilə redaksiya heyətinə ünvanladığı təbrik məktubu, Bakı Dövlət Universitetinin 100 illik yubileyinə həsr olunan “Riyaziyyat və onun tətbiqləri” 8-ci Beynəlxalq Avrasiya konfransı, Gəncədə Arxeoloji Park yaradılması, Özbəkistanda keçirilən mədəni irs həftəsi, eləcə də qranti müsabiqələri, elanlar və MEA-nın institutlarının yeni nəşrləri ilə tanış ola bilərlər.

Вышел в свет очередной номер газеты «Элм» («Наука»)
В свет вышел очередной номер газеты "Элм" ("Наука"), которая является печатным органом Президиума Национальной Академии наук Азербайджана.
В новый номер включены такие статьи, как «О семье, ценностях, счастье и двух ученых», «Культура состоит из науки и искусства», «Зов земли» и другие.
Кроме того, читатели могут ознакомиться с презентацией очередного проекта, подготовленного в рамках научно-исследовательских работ военного, оборонного и гражданского характера Центра стратегических научных исследований аппарата Президиума НАНА, Поздравительным письмом президента НАНА, академика Акифа Ализаде в редакцию «Халг газети» по случаю 100-летия, материалами конференции «Математика и ее внедрение», посвященной 100-летию Бакинского государственного университета, 8-й Международной евразийской конференции, созданием Археологического парка в Гяндже, неделей культурного наследия в Узбекистане, а также конкурсом грантов, объявлениями и новыми публикациями института ЦСИ.