Türkiyə, Özbəkistan və Tacikistandan olan qonaqlar Ədəbiyyat Muzeyinin ekspozisiyası ilə tanış olublar
Dek 11, 2019 | 18:16 / Muzeyin qonaqları
9-10 dekabr 2019-cu il tarixlərində görkəmli Azərbaycan şairi İmadəddin Nəsiminin 650 illik yubileyi münasibətilə Bakıda keçirilən “Ey Nəsimi, cahanı tutdu sözün...” II beynəlxalq elmi konfransın qonaqları sırasından olan tanınmış türkiyəli hürufişünas, professor Fatih Usluer, Özbəkistan Elmər Akademiyasının Ədəbiyyat, Dil və Folklor İnstitutunun əməkdaşı, fil.ü.f.d. Erqaş Oçilov və Tacikistan Dövlət Dillər İnstitutunun dosenti, fil.ü.f.d. Ruxşona Vasiyeva AMEA-nın Milli Azərbaycan Ədəbiyyatı Muzeyində olublar.
Muzeyin direktoru, akademik Rafael Hüseynovla görüşdə qonaqlara bu mədəniyyət ocağının yaranma tarixi və fəaliyyət istiqamətləri barədə ətraflı məlumat verilib.
Daha sonra gələcək əməkdaşlıq əlaqələrinin qurulması, müştərək layihələrin icra olunması istiqamətində geniş fikir mübadiləsi aparılıb.

Guests from Turkey, Uzbekistan and Tajikistan acquainted with the exposition of the Literature Museum
Dec 11, 2019 | 18:16 / Guests of the museum
On December 9-10, 2019, Professor Fatih Usluer, Professor, Turkish hurufist, Ergash Ochilov, PhD in Philology, an employee of the Institute of Literature, Langauge and Folklore of the Uzbekistan Academy of Sciences, and Rukhshona Vasiyeva, PhD in Philology, Associate Professor of Tajik State Institute of Languages, who were guests of the 2nd International Scientific Conference "O Nasimi, your word conquered the world..” dedicated to the 650th anniversary of the famous Azerbaijani poet Imaddaddin Nasimi, visited ANAS National Museum of Azerbaijan Literature.
During the meeting with the director of the museum, academician Rafael Huseynov, guests were informed about the history and directions of the establishment of this cultural center. Further, the sides exchanged views on the establishment of future cooperation and implementation of joint projects.