Milli Azərbaycan Ədəbiyyatı Muzeyi Koronavirusla Mübarizəyə Dəstək Fonduna yardım kampaniyasına qoşulub
Mart 27, 2020 | 12:28 / Mühüm hadisələr
AMEA-nın Nizami Gəncəvi adına Milli Azərbaycan Ədəbiyyatı Muzeyi koronavirus (COVID-19) pandemiyasının ölkə ərazisində yayılmasının qarşısının alınması və vətəndaşlarımızın sağlamlığının qorunması naminə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin səsləndirdiyi çağırışa qoşulub.
Milli Azərbaycan Ədəbiyyatı Muzeyinin kollektivi, eləcə də onun Xaqani Şirvani adına Aran regional filialı, Xurşidbanu Natavan adına Qarabağ filialı və Sergey Yesenin adına Rusiya-Azərbaycan ədəbi əlaqələr mərkəzinin əməkdaşları bir aylıq əməkhaqqılarının bir hissəsini könüllü şəkildə Koronavirusla Mübarizəyə Dəstək Fonduna köçürüblər.
Qeyd edək ki, muzeyin kollektivi koronavirusla mübarizə tədbirləri çərçivəsində Nazirlər Kabinetinin qərarlarına və tövsiyələrinə ciddi riayət edir.

Национальный музей азербайджанской литературы присоединился к кампании помощи Фонду поддержки борьбы с коронавирусом
Мар 27, 2020 | 12:28 / Важные события
Национальный музей азербайджанской литературыим. Низами Гянджеви НАНА присоединился к призыву Президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева по предотвращению распространения пандемии коронавируса (COVID-19) в стране и охране здоровья наших граждан.
Сотрудники Национального музея азербайджанской литературы, а также его филиалов - Аранского регионального отделения имени Хагани Ширвани, Карабахского филиала имени Хуршидбану Натавана и Центра российско-азербайджанских литературных связей имени Сергея Есенина добровольно перечислили часть своей месячной зарплаты в Фонд поддержки борьбы с коронавирусом.
Отметим, что сотрудники музея строго придерживаются постановлений и рекомендаций Кабинета министров по борьбе с коронавирусом.