Akademik İsa Həbibbəyli: "AMEA işçiləri üçün növbəli iş rejiminin tətbiqinə başlanılıb"
Bu barədə AMEA-nın birinci vitse-prezidenti, akademik İsa Həbibbəyli məlumat verib. Onun sözlərinə görə, akademiyada əməkdaşların hamısının eyni gündə işə gəlməsi sosial məsafənin gözlənilməsi tələbini qorumağı çətinləşdirir. Bu səbəbdən yaşı 60-dan çox olan akademiya işçilərinin həftənin cüt günlərində – çərşənbə axşamı və cümə axşamları, qalan heyətin isə həftənin tək günlərində işə gəlməsi qərara alınıb: "Bu halda iş yerində sosial məsafəni qorumaq mümkün olacaq. Müdiriyyət zəruri hallarda tək günlərdə işə çıxan əməkdaşları həftənin cüt günlərində də işə dəvət edə bilər”.
İsa Həbibbəyli işçilərin xüsusi karantin rejimi dövründə, yəni iyunun 15-dək növbəli iş sistemində çalışacaqlarını söyləyib.

Академик Иса Габиббейли: «Началось введение сменного режима работы сотрудников НАНА»
Об этом сообщил первый вице-президент НАНА академик Иса Габиббейли. По его словам, тот факт, что все сотрудники академии приходят на работу в один и тот же день, затрудняет соблюдение требований социальной дистанции. По этой причине было решено, что сотрудники академии старше 60 лет должны приходить на работу в четные дни недели - по вторникам и четвергам, а остальные сотрудники – в нечетные дни: «В этом случае станет возможным поддерживать социальную дистанцию на рабочем месте. При необходимости руководство может пригласить сотрудников, работающих в нечётные дни, на работу в четные дни недели».
Иса Габиббейли сказал, что сотрудники будут работать по сменному графику в период особого карантинного режима, то есть до 15 июня.