"Clarivate Analytics (Thomson Reuters)" agentliyi Milli Azərbaycan Ədəbiyyatı Muzeyinin əməkdaşları üçün seminar keçirib + Foto
Dek 24, 2018 | 10:01 / Mühüm hadisələr
"Clarivate Analytics (Thomson Reuters)" agentliyi tərəfindən AMEA-nın Nizami Gəncəvi adına Milli Azərbaycan Ədəbiyyatı Muzeyinin əməkdaşları üçün “Web of Science” Məlumat Platformasından istifadəyə dair maarifləndirici seminar təşkil olunub.
Tədbirdə agentliyin Azərbaycan üzrə nümayəndəsi və elmi-informasiya resursları üzrə eksperti Aygün Babazadə çıxış edərək platformanın imkanları və əsas elementləri, beynəlxalq elmi jurnalların seçilməsi və məqalələrin dərc edilməsi, elmi istinadlar və onların analizi, humanitar elmlər üzrə axtarış sorğusunun tərtib edilməsi barədə məlumat verib.
Seminarda muzeyin elmi işlər üzrə direktor müavini, filologiya üzrə elmlər doktoru, professor Xatirə Bəşirli, şöbə müdirləri - filologiya üzrə elmlər doktoru, professor Aida Qasımova, filologiya üzrə fəlsəfə doktoru Nəzmiyyə Yigitoğlu, kulturologiya üzrə fəlsəfə doktoru Nailə Əliyeva və digərləri çıxış edərək sual və təkliflərini bildiriblər.
Daha sonra akademik yazı üslubunun başlıca tələbləri və digər mövzular ətrafında geniş müzakirələr aparılıb.

Clarivate Analytics (Thomson Reuters) agency holds seminar for employees of National Museum of Literature of Azerbaijan + Photo
Dec 24, 2018 | 10:01 / Important events
Clarivate Analytics (Thomson Reuters) has organized an educational seminar on the use of the Web of Science Information Platform for employees of the National Museum of Azerbaijan Literature named after Nizami Ganjavi of ANAS.
Representative of the agency in Azerbaijan Aygun Babazadeh spoke on the possibilities and key elements of the platform, the selection of international scientific journals and publication of articles, scientific references and their analysis, and the search for humanitarian sciences.
Deputy Director of the museum, Doctor of Philology, Professor Khatira Bashirli, department heads - Doctor of Philology, Professor Aida Gasimova, PhD on philology Nazmiya Yigitoglu, PhD in cultural sciences Naila Aliyeva and others made speeches at the seminar.
Further discussions were held on the main requirements of the academic writing style and other topics.